Wiadomości › Warto wiedzieć

Uprawa roślin to nie wszystko! Zobacz, jak jeszcze można wykorzystać szklarnie ogrodowe

19 stycznia 2021, 16:38
Szklarnie to proste konstrukcje, które kojarzą nam się przede wszystkim z uprawą roślin. Jeśli pozwolimy sobie jednak na nieszablonowe myślenie, stelaż pokryty szklanymi lub poliwęglanowymi płytami może służyć nam na wiele innych sposobów. Poznaj te najciekawsze!

Jak zostać strażakiem?

18 stycznia 2021, 09:51
Służba w straży pożarnej to nie tylko zawód, ale przede wszystkim misja, do której potrzebne jest swoiste powołanie. Jest to praca trudna, wymagająca i stresująca. Każdego roku mimo to wielu kandydatów chce wstąpić w szeregi Państwowej Straży Pożarnej.

Jak uszyć ubranko dla psa? - krok po kroku

15 stycznia 2021, 16:13
Nie da się ukryć, że nasze zwierzątka również zimą potrzebują ciepłego wdzianka. Pojawia się pytanie, jak uszyć ubranko dla psa? Sprawdź nasz artykuł, który da Ci odpowiedź na te i inne pytania!

Namierzanie wskazanego telefonu - czy to w ogóle możliwe?

13 stycznia 2021, 17:11
Wyjątkowo trudno dziś wskazać osobę, która nie korzysta z telefonu komórkowego. Popularne smartfony zdominowały rynek urządzeń mobilnych i obecnie goszczą w niemal każdym plecaku, torebce czy kieszeni. Nowoczesnymi telefonami posługują się dziś zarówno kilkuletnie dzieci, jak i leciwi seniorzy. Smartfony wykorzystujemy do kontaktu, rozrywki, robienia zdjęć, pracy czy nauki - niebagatelną rolę odgrywa w tym także internet. Czasem zdarza się jednak, że w wyniku kradzieży lub nieuwagi tracimy dostęp do naszego telefonu - jak go wówczas namierzyć?

Urzędy Skarbowe w Gorzowie Wielkopolskim. Jak najszybciej załatwić sprawę?

13 stycznia 2021, 17:08
Kilka razy w roku zdarza nam się konieczność załatwienia sprawy w Urzędzie Skarbowym. Niestety bardzo mało osób wie, jakie dokładnie prawa przysługują petentom w momencie wejścia do placówki Urzędu Skarbowego oraz o możliwościach, które dają nam załatwienie spraw telefonicznie lub za pośrednictwem darmowego programu.

Fotowoltaika odpowiedzią na rosnące ceny prądu

8 stycznia 2021, 08:18
Rozwój technologii sprawił, że działający do niedawna system, w którym odbiorcy pełnią rolę wyłącznie konsumentów, zdanych na łaskę, bądź niełaskę dostawców energii, przestaje obowiązywać. Dostępne są bowiem rozwiązania, za sprawą których mogą oni pełnić rolę prosumentów i w znaczącym stopniu ograniczyć, a nawet całkowicie zrezygnować z dostaw energii.

Gorzów: Mniej małżeństw i rozwodów

7 stycznia 2021, 09:54
Według statystyk Urzędu Stanu Cywilnego ubiegły rok był wyjątkowy jeżeli chodzi o ilość ślubów i rozwodów. W 2020 roku było najmniej ślubów od ponad 11 lat oraz najmniej rozwodów od ponad 5 lat. Wszystko przez wprowadzone obostrzenia z powodu pandemii koronawirusa.

Złota rączka już czeka na zgłoszenia seniorów

5 stycznia 2021, 10:04
Właśnie ruszyła kolejna edycja programu „Złota rączka dla seniora”, który polega na zapewnieniu nieodpłatnej pomocy gorzowskim seniorom w drobnych, domowych naprawach. Prośbę o pomoc można zgłaszać mailowo lub telefonicznie.

Zasady dobrego snu – sprzymierzeńca każdego organizmu

30 grudnia 2020, 16:10
Codzienne stresy, problemy w pracy czy szkole, siedzący tryb życia i nadużywanie używek bogatych w kofeinę – oto grzechy główne prawie każdego niedosypiającego człowieka. Brak odpowiedniej dawki regeneracyjnego, głębokiego snu skutkować może nie tylko pogłębiającym się zmęczeniem, ale również – a może przede wszystkim – problemami ze zdrowiem, a nawet chorobami, w tym nowotworowymi. Dlatego warto zadbać o odpowiednią jakość odpoczynku. Oto kilka ważnych zasad zdrowego, dobrego snu – warto wcielić je w życie już dzisiaj!

Jak złożyć pozew o alimenty?

22 grudnia 2020, 13:48
Zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. Mówiąc prościej, alimenty należą się dziecku niezależnie od jego wieku aż do momentu, gdy jest w stanie zapewnić sobie samo utrzymanie. Obalić trzeba powszechnie obowiązujący mit, iż obowiązek alimentacji wygasa automatycznie, gdy dziecko kończy 18 lat.


Fotoreportaże


x