• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20
Wiadomości

IMGW ostrzega przed nocnymi przymrozkami w Gorzowie

17 marca 2024, 15:50, Anna Kluwak
fot. archiwum/wxcharts.com
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed nocnymi przymrozkami w Gorzowie oraz na terenie całego województwa lubuskiego. Najbliższa noc to nawet -5 stopni Celsjusza przy gruncie.

Chociaż wiosna zbliża się wielkimi krokami, to doskonale sprawdza się przysłowie "w marcu jak w garncu", bo pogoda zmienia się bardzo dynamicznie. W końcu jeszcze przed weekendem mieliśmy prawdziwe wiosenne temperatury, a teraz czekają nas nocne przymrozki.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed przymrozkami. Prognozowany jest spadek temperatury w najbliższych dniach i nocne przymrozki. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 22 w niedzielę 17 marca do godz. 8 rano w środę 20 marca.

Jak wynika z prognozy IMGW, w nocy z niedzieli 17 marca na poniedziałek 18 marca temperatura spadnie do około -2 stopni Celsjusza, a przy gruncie nawet do -5 stopni. W poniedziałek w ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie około 4 stopni na plusie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości