• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Gorzów: Podpalacz śmietników i toalety został zatrzymany!

13 lutego 2024, 12:30, Anna Kluwak
fot. Lubuska policja/czytelnik
Policjanci z Gorzowa zatrzymali mężczyznę, który w ostatnich tygodniach podpalił kilka altan śmietnikowych oraz toaletę publiczną w parku Górczyńskim. Straty oszacowano na ponad 60 tys. zł. 32-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Na początku lutego doszło do serii podpaleń na os. Górczyn w Gorzowie. W sobotę 3 lutego strażacy wyjeżdżali do trzech pożarów altan śmietnikowych na os. Górczyn - przy ul. Papuszy, Batalionu Zośka oraz przy ul. Górczyńskiej od strony ul. Pluty. Z kolei w niedzielę płonęły śmietniki przy ul. Korcza, Papuszy oraz przy ul. Popławskiego. Również w weekend została podpalona ogólnodostępna toaleta w parku Górczyńskim. Służby przyznawały, że za wszystkie podpalenia może odpowiadać ta sama osoba.

Pożary śmietników w Gorzowie. Podpalacz został zatrzymany

- Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie w wyniku prowadzonych czynności ustalili i zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie ogólnodostępnej toalety publicznej w parku Górczyńskim. Funkcjonariusze w toku prowadzonego postępowania ustalili, że gorzowianin mógł również podpalić wiaty śmietnikowe i śmietniki na terenie miasta. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia – komentuje Ewelina Banaszek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Seria podpaleń śmietników w Gorzowie. Wizja lokalna z udziałem zatrzymanego podpalacza

Policjanci przeprowadzili wizję lokalną, podczas której podejrzany wskazał miejsca i sposób działania. 32-latek wyjaśnił, że wrzucał niedopałki do śmietnika, co powodowało pożar. Podejrzany został doprowadzony przez policjantów do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia poprzez podpalenie.

Łączna wartość strat jakie powstały wskutek pożarów wstępnie oszacowano na ponad 60 tysięcy złotych. Prokurator, na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, objął mężczyznę policyjnym dozorem. 32-letniemu mieszkańcowi Gorzowa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości