• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Spalona toaleta w parku Górczyńskim. Seria podpaleń w weekend w Gorzowie

5 lutego 2024, 11:08, Anna Kluwak
fot. Urząd Miasta Gorzowa
W miniony weekend doszło do serii podpaleń śmietników i altan śmietnikowych na osiedlu Górczyn w Gorzowie. Jak się okazało, spalona została również toaleta znajdująca się w parku Górczyńskim. Sprawa została zgłoszona na policję.

W sobotę 3 lutego strażacy z Gorzowa wyjechali do trzech pożarów altan śmietnikowych na os. Górczyn. Seria podpaleń rozpoczęła się o godz. 13.53 przy ul. Papuszy. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej. Do kolejnego pożaru doszło o godz. 15.55 przy ul. Batalionu Zośka, a o godz. 16.45 przy ul. Górczyńskiej od strony ul. Pluty.

W niedzielę 4 lutego strażacy ponownie wyjeżdżali do pożarów śmietników na os. Górczyn. O godz. 18.35 płonęły śmietniki przy ul. Korcza i Papuszy, a o godz. 20.56 przy ul. Popławskiego. Służby nie mają wątpliwości, że wszystkie pożary to były celowe podpalenia.

Jak się okazało, w miniony weekend doszło również do podpalenia toalety znajdującej się w parku Górczyńskim. - W poniedziałek 5 lutego służby miejskie odkryły, że spalono ogólnodostępną toaletę w parku Górczyńskim. Służby miejskie musiały ją zamknąć. Sprawa została zgłoszona na policję – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Niewykluczone, że za wszystkie podpalenia, do których doszło w miniony weekend, odpowiada ta sama osoba. 

AKTUALIZACJA

godz. 11.50 - Doszło do kolejne podpalenia śmietników przy ul. Papuszy. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej oraz patrol policji

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości