• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Gorzów: Kolejne bloki mogą powstać na skraju parku. Miasto chce sprzedać działkę

24 stycznia 2024, 19:24, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa radni będą głosować nad uchwałą w sprawie pozwolenia na sprzedaż działki o wartości 2,5 mln przy ul. Piłsudskiego na skraju parku Kopernika. Działka ma zostać przeznaczona pod budowę bloków z dopuszczeniem zabudowy usługowej.

W sierpniu 2022 roku gorzowscy radni podjęli chwałę w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego na działkach przy ul. Piłsudskiego - pomiędzy stacją paliw Circle K, a parkiem Kopernika - który zezwalał na budowę bloków z dopuszczeniem usług w parterze. Miasto tłumaczyło wówczas, że jest to bardzo atrakcyjny teren i bardzo dobrze przygotowany pod przyszłe inwestycje. W końcu bloki na skraju parku Kopernika to żadna nowość. W 2018 roku od strony ul. Walczaka zostały wybudowane trzy bloki mieszkalne, które nie ingerują w park.

Pierwsza z działek, gdzie znajdowało się centrum gry Laser Tag od strony stacji paliw ma zostać już niedługo zabudowana. Gorzowski deweloper w listopadzie ubiegłego roku złożył wniosek o pozwolenie na budowę „trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z lokalami usługowymi w parterze przy ul. Piłsudskiego”. Firma Napieraj Investment II cały czas czeka na wydanie pozwolenia.

Władze Gorzowa chcą sprzedać działkę pod budowę bloków przy parku Kopernika

Jak się właśnie okazuje, tuż obok od strony parku będą mogły powstać kolejne bloki, bo władze Gorzowa zamierzają sprzedać atrakcyjny teren od strony parku Kopernika. Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się 31 stycznia, radni zajmą się uchwałą w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości.

Miasto chce sprzedać działkę o powierzchni 5778 m.kw. przy ul. Piłsudskiego, która jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z dopuszczeniem zabudowy usługowej. Sprzedaż nieruchomości nastąpi wraz z udziałem 1/2 części w działce gruntu o pow. 980 m.kw. przeznaczonej pod drogę wewnętrzną. Jak informuje miasto, cena rynkowa działki wynosi obecnie 2 mln 533 tys. zł, a udział w drodze 73 tys. 500 zł.

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, minimalna wysokość zabudowy będzie mogła wynieść 11 metrów, a maksymalna 18 metrów. Budynki mają mieć płaski dach, a do tego na każde mieszkanie ma przypadać nie mniej niż 1,2 miejsca do parkowania. Parkingi naziemne mają zostać zrealizowane w formie parkingów w zieleni, zabrania się budowy garaży wolnostojących.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości