• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 109 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Gorzów: Deweloper zabiera się za budowę bloków na skraju parku Kopernika

15 listopada 2023, 15:00, Anna Kluwak
fo. Marcin Kluwak
Deweloper z Gorzowa złożył wniosek o pozwolenie na budowę trzech bloków przy ul. Piłsudskiego. Nowe bloki z usługami na parterze mają zostać wybudowane tuż obok parku Kopernika.

W ubiegłym roku w sierpniu gorzowscy radni podjęli chwałę w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego na terenie przy ul. Piłsudskiego, który zezwalał na budowę bloków z dopuszczeniem usług w parterze. Chodziło dokładnie o działki pomiędzy parkiem Kopernika, a stacją paliw Circle K.

Miasto tłumaczyło wówczas, że jest to bardzo atrakcyjny teren i bardzo dobrze przygotowany pod przyszłe inwestycje. W końcu bloki na skraju parku Kopernika to żadna nowość. W 2018 roku od strony ul. Walczaka zostały wybudowane trzy bloki mieszkalne, które nie ingerują w park.

Nowe bloki przy ul. Piłsudskiego tuż obok parku Kopernika w Gorzowie

Jak się właśnie dowiedział portal gorzowianin.com, deweloper, który jest właścicielem terenu, złożył wniosek o pozwolenie na budowę „trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z lokalami usługowymi w parterze przy ul. Piłsudskiego”. Firma Napieraj Investment II złożyła wniosek o pozwolenie na budowę 2 listopada.

Trzy bloki zostaną wybudowane na czterech działkach o łącznej powierzchni 6817 m.kw pomiędzy parkiem Kopernika a stacją paliw. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, minimalna wysokość zabudowy będzie mogła wynieść 11 metrów, a maksymalna 18 metrów. Budynki mają mieć płaski dach, a do tego na każde mieszkanie ma przypadać nie mniej niż 1,2 miejsca do parkowania. Parkingi naziemne mają zostać zrealizowane w formie parkingów w zieleni, zabrania się budowy garaży wolnostojących.

Jeżeli deweloper dostanie pozwolenie na budowę w najbliższym czasie, można spodziewać się, że pierwsze prace ruszą na początku 2024 roku i wtedy dowiemy się więcej na temat budynków, które tam powstaną.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości