• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Drzewo spadło na schody w parku Róż. Zniszczona lampa i barierki

24 stycznia 2024, 12:43, Anna Kluwak
fot. czytelniczka Magda
Silny wiatr daje się we znaki w Gorzowie. W parku Róż od strony ronda Kosynierów Gdyńskich silny podmuch wiatru złamał drzewo, które spadł na schody, uszkadzając lampę i barierki.

W środę 24 stycznia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla Gorzowa i całego województwa lubuskiego. Według prognoz silny wiatr z zachodu oraz południowego zachodu ma osiągać średnią prędkość 40-55 km/h, natomiast w porywach może wiać nawet 100 km/h. Lokalnie mogą wystąpić nawet burze.

Alert drugiego stopnia obowiązuje do godz. 3 w nocy w czwartek 25 stycznia. Wichura ma być na tyle silna, że może łamać drzewa czy zrywać linie energetyczne.

Drzewo spadło na schody w parku Róż w Gorzowie

Pierwsze silne podmuchy wiatru dały o sobie znać już w południe. O godz. 12.26 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o powalonym drzewie w parku Wiosny Ludów, czyli popularnym parku Róż. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej.

Jak się okazało, ogromne drzewo spadło na schody prowadzące od ronda Kosynierów Gdyńskich do parku. - Drzewo spadło w parku Róż - poinformowała czytelniczka Magda. - Latarnia i barierki zniszczone. Na szczęście nikogo nie było na schodach - napisała czytelniczka Kinga.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości