• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 30 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Uwaga na silny wiatr w Gorzowie. Jest ostrzeżenie IMGW

6 lutego 2024, 08:39, Anna Kluwak
fot. archiwum
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na terenie Gorzowa i całego województwa lubuskiego. Według prognoz wiatr będzie osiągał średnią prędkość 30-40 km/h, w porywach do 80 km/h.

Pogoda w ostatnich dniach jest bardzo kapryśna. Według prognoz we wtorek 6 lutego termometry w Gorzowie wskażą maksymalnie 11 stopni Celsjusza, natomiast temperatura odczuwalna będzie o wiele niższa, bo wyniesie zaledwie 5 stopni na plusie. Do tego będzie padał deszcz i wiał silny wiatr.

Ponadto we wtorek 6 lutego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze dla Gorzowa i całego województwa lubuskiego. Według prognoz silny wiatr z południowego zachodu i zachodu ma osiągać średnią prędkość 30-40 km/h, natomiast w porywach może wiać do 80 km/h. 

Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 16 we wtorek 6 lutego do godz. 4 rano w środę 7 lutego. Wichura ma być na tyle silna, że może łamać drzewa czy zrywać linie energetyczne.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości