• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Ścieżka nad Wartą zostanie zamknięta. Władze Gorzowa apelują o ostrożność

11 stycznia 2024, 16:09, Anna Kluwak
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa podjęły decyzje o zamknięciu dolnego ciągu spacerowego ścieżki nad Wartą. Powodem jest wysoki poziom wody w rzece i oblodzenie. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców.

Od środy 27 grudnia 2023 roku ze względu na bardzo wysoki stan Warty, obowiązuje zakaz wstępu na dolne tarasy gorzowskich bulwarów. Schody łączące dolne i górne tarasy zostały przegrodzone taśmą, zamontowano ostrzegawcze tablice.

Natomiast na początku stycznia niewiele brakowało do przekroczenia stanu ostrzegawczego. Chociaż obecnie woda trochę opadła, to jest wciąż na wysokim poziomie. Do tego dochodzi oblodzenie, przez co władze Gorzowa zdecydowały się o zamknięciu dolnego ciągu spacerowego ścieżki nad Wartą od Bulwaru Wschodniego do mostu Lubuskiego.

- Służby miejskie przystępują do wygrodzenia wejść na ciąg spacerowy. Prosimy mieszańców o przestrzeganie bezpiecznych zachować, niezbliżanie się do brzegu rzeki i niewchodzenie na lód oraz właściwą opiekę nad dziećmi – podkreśla Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości