• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Przebudowa ul. Spichrzowej za 12,7 mln zł

4 stycznia 2024, 12:37, Anna Kluwak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Do kolejnego przetargu na przebudowę ostatniego odcinka ul. Spichrzowej w Gorzowie zgłosiły się dwie firmy, które brały udział również w poprzednim postępowaniu. Z tą różnicą, że oferty są niższe, niż za pierwszym razem. Najtańsza oferta jest na kwotę blisko 12,7 mln zł i mieści się w budżecie. Wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację wszystkich prac.
W połowie listopada 2023 roku spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie unieważniła przetarg na przebudowę ul. Spichrzowej od mostu Staromiejskiego do ul. Hejmanowskiej. W budżecie na ten cel zapisano aż 12 mln 951 tys. 373,10 zł. Natomiast najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm TORMEL oraz WUPRINŻ S.A z Poznania na kwotę 14 mln 498 tys. 261,62 zł. Tym samym oferta przekraczała założony budżet o ponad 1,5 mln zł.

Dlatego też na początku grudnia 2023 roku został ogłoszony kolejny przetarg. Chętne firmy mogły składać swoje oferty do czwartku 4 stycznia. Jak się okazało, budżet na inwestycję został dokładnie taki sam, co ostatnim razem. Na przebudowę ul. Spichrzowej przeznaczono ponownie 12 mln 951 tys. 373,10 zł.

Do przetargu ponownie zgłosiły się te same firmy, co za pierwszym razem, ale kwoty które zaproponowały są niższe. Tym samym konsorcjum firm TORMEL oraz WUPRINŻ S.A z Poznania zaoferowało 12 mln 741 tys. 28,89 zł za realizację prac, co oznacza, że oferta mieści się w budżecie. Z kolei firma Eurovia Polska S.A. złożyła ofertę na kwotę 13 mln 528 tys. 294,78 zł.

Teraz urzędnicy będą analizować oferty pod względem formalnym. Jeżeli wszystko będzie dobrze, wówczas wygra najtańsza oferta. Tym samym przebudową ostatniego odcinka ul. Spichrzowej zajmie się konsorcjum firm TORMEL oraz WUPRINŻ S.A za kwotę 12 mln 741 tys. 28,89 zł. Wykonawca będzie miał 14 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację inwestycji.

Przebudowa ul. Spichrzowej w Gorzowie. Tak ma wyglądać przebudowa ul. Spichrzowej w Gorzowie

Inwestycja ma objąć 500-metrowy odcinek ul. Spichrzowej, który jest w fatalnym stanie. Zaplanowane prace budowlane poprawią bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zwiększą przepustowość skrzyżowania ulic: Spichrzowej, Nadbrzeżnej, Chrobrego i Mostowej.

W ramach zadania wykonana zostanie nowa nawierzchnia, chodniki, odwodnienie i oświetlenie. Zaplanowano również wykonanie około 20 miejsc parkingowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), ścieżkę rowerową, od Mostu Staromiejskiego wzdłuż ul. Chrobrego, parking dla rowerów oraz samoobsługową stację naprawy rowerów. W zakresie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zostanie przebudowana sieć wodociągowa wraz z przyłączami do budynków.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości