• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 118 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Przetarg na Spichrzową unieważniony. „Za drogo”

17 listopada 2023, 11:07, Anna Kluwak
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie zdecydowała, że unieważni przetarg na przebudowę ostatniego odcinka ul. Spichrzowej. Wszystko przez to, że najtańsza oferta przekracza założony budżet o ponad 1,5 mln zł.

Na początku listopada Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie otworzyła oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę ul. Spichrzowej od mostu Staromiejskiego do ul. Hejmanowskiej. W budżecie na ten cel zapisano aż 12 mln 951 tys. 373,10 zł.

Natomiast do przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty przekraczają założony budżet. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm TORMEL oraz WUPRINŻ S.A z Poznania na kwotę 14 mln 498 tys. 261,62 zł. Z kolei Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc zaoferowała 14 mln 745 tys. 144,18 zł.

Przetarg na przebudowę ul. Spichrzowej w Gorzowie unieważniony

Przez ostatnie dni urzędnicy analizowali oferty i ostatecznie zdecydowali, że postępowanie zostanie unieważnione. - Oferty, które wpłynęły w postępowaniu przetargowym, przewyższają kwotę, jaką miasto przeznaczyło na sfinansowanie zadania o ponad 1,5 mln złotych. Po przeanalizowaniu budżetu miasto podjęło decyzję, że kwota na realizację inwestycji nie zostanie zwiększona – tłumaczy Ewa Iwańska, dyrektor biura zarządu spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Tym samym do końca 2023 roku spółka ma ponownie ogłosić przetarg na przebudowę ostatniego odcinka ul. Spichrzowej.

Przebudowa ul. Spichrzowej w Gorzowie. Tak ma wyglądać przebudowa ul. Spichrzowej w Gorzowie

Inwestycja ma objąć 500-metrowy odcinek ul. Spichrzowej, który jest w fatalnym stanie. Zaplanowane prace budowlane poprawią bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zwiększą przepustowość skrzyżowania ulic: Spichrzowej, Nadbrzeżnej, Chrobrego i Mostowej.

W ramach zadania wykonana zostanie nowa nawierzchnia, chodniki, odwodnienie i oświetlenie. Zaplanowano również wykonanie około 20 miejsc parkingowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), ścieżkę rowerową, od Mostu Staromiejskiego wzdłuż ul. Chrobrego, parking dla rowerów oraz samoobsługową stację naprawy rowerów. W zakresie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zostanie przebudowana sieć wodociągowa wraz z przyłączami do budynków.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości