• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Niekończąca się wymiana płyt na Sikorskiego w Gorzowie

3 stycznia 2024, 15:29, Anna Kluwak
Jedną z największych fuszerek przy przebudowie ul. Sikorskiego okazały się płytki ułożone na wysokości Urzędu Miasta Gorzowa. W ubiegłym roku ruszyła ich wymiana i wydawało się, że wszystkie prace zostały zakończone. Jednak właśnie ruszyły kolejne prace, tym razem od strony parkingu, przez co kilka miejsc parkingowych zostało wyłączonych z użytkowania.

Przebudowa ul. Sikorskiego i budowa deptaka to jedna z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w Gorzowie w ostatnich latach. Niespełna trzy lata po zakończeniu prac, w lipcu 2023 roku rozpoczęła się wymiana popękanych płyt na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Wełniany Rynek oraz na jezdni na wysokości Urzędu Miasta Gorzowa. Prace były prowadzone przez firmę Trakcja S.A. w ramach gwarancji.

Wydawało się, że wszystkie prace naprawcze, chociaż z poślizgiem zostały zakończone pod koniec ubiegłego roku. Jednak nic bardziej mylnego, bo właśnie rozpoczął się kolejny etap wymiany płyt. Tym razem od strony parkingu przy Urzędzie Miasta Gorzowa. Teren został wygrodzony, a z użytkowania zostało wyłączonych kilka miejsc parkingowych przy magistracie. Kierowcy radzą sobie jak mogą i parkują po drugiej stronie jezdni, chociaż znak zakazu parkowania jest bardzo dobrze widoczny.

Jak długo potrwają prace przy wymianie płyt? Tego póki co nie wiadomo. Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do biura prasowego firmy Trakcja S.A. Jednak do momentu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

- Cały czas czekamy na zgłoszenie zakończenie napraw gwarancyjnych – przyznaje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości