• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Czytelnik: Poprawki na Sikorskiego to jedna wielka fuszerka

11 września 2023, 10:35, Marcin Kluwak
Mieszkaniec Gorzowa skarży się na efekty prowadzonych prac w ramach gwarancji przy ul. Sikorskiego. Chodzi o wymianę popękanych i uszkodzonych płyt. Niestety po poprawkach wcale nie jest lepiej. Płyty zostały źle docięte i mają krzywe krawędzie, a sposób ich ułożenia pozostawia wiele do życzenia.

Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego w Gorzowie w ramach gwarancji zajmuje się naprawą zniszczonych płytek w rejonie Urzędu Miasta Gorzowa i skrzyżowania z ul. Wełniany Rynek. Żaden z etapów prac, które przedstawiła w pierwotnym harmonogramie firma Trakcja S.A., nie został zrealizowany w terminie.

- W trakcie realizacji napraw warunki pogodowe nie były sprzyjające, mówimy tutaj zarówno o ulewnych deszczach, jak i o upałach. Oba te czynniki miały wpływ na termin prac, a związane jest to z technologią napraw. Na początku września rozpoczną się dalsze prace i jeśli pogoda na to pozwoli, powinny się one zakończyć około połowy października – komentował pod koniec sierpnia Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Mieszkańców Gorzowa irytuje nie tylko poślizg przy naprawie zniszczonych płyt, ale również to jaki jest efekt prac. - Miało być lepiej, a wyszło jak zawsze. Te płyty są źle docięte i ułożone. Wygląda to tak, jakby ktoś dopiero zaczął się uczyć układać płyty. To jest skandal, że przy poprawkach jest robiona taka fuszerka – podkreśla czytelnik Wojciech.

Patrząc na to, jak wyglądają nowo ułożone płyty na Sikorskiego, zwłaszcza przy studzienkach kanalizacyjnych można mieć wiele zastrzeżeń. Władze Gorzowa przyznają, że efekty prac gwarancyjnych pozostawiają wiele do życzenia. Chodzi przede wszystkim o sposób docięcia płyt chodnikowych i ich ułożenia. Pomiędzy płytami są spore szczeliny, do tego krawędzie są krzywe. Całość wygląda naprawdę źle.

Jednak na zgłaszanie zastrzeżeń przyjdzie czas podczas odbiorów. A te nastąpią dopiero, kiedy wykonawca zgłosi zakończenie prac, czyli prawdopodobnie w połowie października.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości