• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Ścieżka nad Kłodawką w Gorzowie zostanie rozbudowana. Kiedy ruszą prace?

7 grudnia 2023, 09:07, Anna Kluwak
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Gorzowscy radni będą głosować nad uchwałą w sprawie zaciągnięcia zobowiązania na realizację budowy drugiego etapu ścieżki nad Kłodawką w Gorzowie. Zabezpieczone pieniądze pozwolą na przygotowanie dokumentacji projektowej oraz ogłoszenie postępowania na prace budowlane. Według szacunków budowa mogłaby ruszyć w 2025 roku.

W grudniu 2022 roku portal gorzowianin.com informował, że władze Gorzowa planują rozbudowę ścieżki nad Kłodawką. Nowy fragment ścieżki pieszo-rowerowej ma powstać na odcinku od ul. Chodkiewicza do granicy Gorzowa i Kłodawy. Co istotne, gorzowski odcinek szlaku będzie się łączył z trasą na terenie Kłodawy.

Do końca grudnia 2023 roku ma powstać program funkcjonalno-użytkowy budowy ścieżki nad Kłodawką, który przygotowuje gorzowska firma InterPROJEKT. Ta dokumentacja ma w przyszłości posłużyć do ogłoszenia postępowania przetargowego na budowę ścieżki.

Ścieżka nad Kłodawką w Gorzowie. Kiedy rozpocznie się budowa drugiego etapu ścieżki nad Kłodawką w Gorzowie?

Jak się właśnie okazało, podczas sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 20 grudnia radni będą głosować nad uchwałą w sprawie zaciągnięcia zobowiązania na lata 2024 i 2025 w celu realizacji zadania inwestycyjnego pod nazwą „Budowa ścieżki wzdłuż Kłodawki- Etap II”. Na ten cel ma zostać przeznaczone łącznie 700 tys. 970 zł

Zabezpieczenie środków w wysokości 140 tys. 970 zł w 2024 roku umożliwi ogłoszenia postępowania na wybór wykonawcy usług projektowania i 560 tys. zł w 2025 roku na realizację prac budowlanych.

To oznacza, że budowa drugiego etapu ruszy dopiero w 2025 roku i zapewne potrwa kilkanaście miesięcy, patrząc na to, że teren gdzie ma przebiegać jest trudniejszy, niż ten w Śródmieściu i centrum Gorzowa.

Jak będzie wyglądać drugi etap budowy ścieżki nad Kłodawką w Gorzowie?

W ramach inwestycji zaplanowano budowę ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku 3,6 km od ul. Chodkiewicza do granicy Gorzowa i Kłodawy. Wzdłuż ścieżki pojawi się oświetlenie, ławki i kosze na śmieci. Teren, gdzie będzie prowadzona inwestycja, nie należy do najłatwiejszych, dlatego też zostaną wybudowane cztery obiekty mostowe i dwie rampy.

Budowa ścieżki będzie podzielona na dwa etapy. Pierwszy zakłada budowę odcinka od ul. Chodkiewicza do ronda Barlineckiego, uwzględniając plany dotyczące budowy północnej obwodnicy Gorzowa. Drugi odcinek będzie od ronda Barlineckiego do granicy Gorzowa i Kłodawy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości