Wiadomości

Ścieżka nad Kłodawką zostanie rozbudowana!

2 grudnia 2022, 10:04
fot. archiwum
Władze Gorzowa planują rozbudowę ścieżki nad Kłodawką. Trakt pieszo-rowerowy ma zostać rozbudowany na odcinku prawie 4 kilometrów i sięgać aż do Kłodawy. W 2023 roku ma zostać dokumentacja projektowa tej inwestycji.

Ścieżka nad Kłodawką na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Składowej została wybudowana w 2019 roku i od tamtej pory cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców Gorzowa, którzy chętnie wybierają się tam na spacery lub przejażdżki rowerem. Dlatego mamy dobrą wiadomość dla gorzowian – ścieżka nad Kłodawką zostanie rozbudowana.

W budżecie miasta Gorzowa na 2023 rok znalazło się zadanie pod nazwą "Budowa ścieżki wzdłuż rzeki Kłodawki - etap II”, które będzie obejmowało wykonanie dokumentacji projektowej. Na ten cel przeznaczono 300 tys. zł.

- W ramach dokumentacji zaprojektowana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa o długości ok. 3,6 km na odcinku od ul. Chodkiewicza do granicy miasta Gorzowa w stronę Kłodawy, oświetlenie ścieżki, mała architektura oraz miejsca do rekreacji. Zarówno oświetlenie i mała architektura będą nawiązywały stylem do elementów architektury znajdujących się wzdłuż istniejącego odcinka trasy nad Kłodawką – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Co istotne, gorzowski odcinek szlaku będzie się łączył z trasą nad Kłodawką na terenie Kłodawy. Gorzów współpracuje z gminą w sprawie tej inwestycji. Na początku przyszłego roku planowany jest konkurs UMWL na dofinansowanie dokumentacji, do którego miasto zamierza zgłosić nasz projekt. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości