• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ścieżka nad Kłodawką zostanie rozbudowana!

2 grudnia 2022, 10:04
fot. archiwum
Władze Gorzowa planują rozbudowę ścieżki nad Kłodawką. Trakt pieszo-rowerowy ma zostać rozbudowany na odcinku prawie 4 kilometrów i sięgać aż do Kłodawy. W 2023 roku ma zostać dokumentacja projektowa tej inwestycji.

Ścieżka nad Kłodawką na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Składowej została wybudowana w 2019 roku i od tamtej pory cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców Gorzowa, którzy chętnie wybierają się tam na spacery lub przejażdżki rowerem. Dlatego mamy dobrą wiadomość dla gorzowian – ścieżka nad Kłodawką zostanie rozbudowana.

W budżecie miasta Gorzowa na 2023 rok znalazło się zadanie pod nazwą "Budowa ścieżki wzdłuż rzeki Kłodawki - etap II”, które będzie obejmowało wykonanie dokumentacji projektowej. Na ten cel przeznaczono 300 tys. zł.

- W ramach dokumentacji zaprojektowana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa o długości ok. 3,6 km na odcinku od ul. Chodkiewicza do granicy miasta Gorzowa w stronę Kłodawy, oświetlenie ścieżki, mała architektura oraz miejsca do rekreacji. Zarówno oświetlenie i mała architektura będą nawiązywały stylem do elementów architektury znajdujących się wzdłuż istniejącego odcinka trasy nad Kłodawką – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Co istotne, gorzowski odcinek szlaku będzie się łączył z trasą nad Kłodawką na terenie Kłodawy. Gorzów współpracuje z gminą w sprawie tej inwestycji. Na początku przyszłego roku planowany jest konkurs UMWL na dofinansowanie dokumentacji, do którego miasto zamierza zgłosić nasz projekt. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości