• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 4
Wiadomości

Kolejny krok w sprawie rozbudowy ścieżki nad Kłodawką

24 czerwca 2023, 10:06, Marcin Kluwak
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Ścieżka nad Kłodawką w Gorzowie zostanie rozbudowana na odcinku prawie 4 kilometrów i będzie sięgać aż do Kłodawy. Do końca grudnia 2023 roku ma powstać program funkcjonalno-użytkowy, natomiast w przyszłym roku możemy spodziewać się przetargu na prace budowlane.

W grudniu 2022 roku portal gorzowianin.com informował, że władze Gorzowa planują rozbudowę ścieżki nad Kłodawką. Nowy fragment ścieżki pieszo-rowerowej ma powstać na odcinku około 3,6 km od ul. Chodkiewicza do granicy Gorzowa i Kłodawy. Co istotne, gorzowski odcinek szlaku będzie się łączył z trasą na terenie Kłodawy.

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z gorzowską firmą InterPROJEKT, która opracuje program funkcjonalno-użytkowy budowy ścieżki nad Kłodawką na odcinku od Chodkiewicza do granic miasta. Firma ma czas do końca grudnia 2023 roku na przygotowanie niezbędnej dokumentacji. Ta ma w przyszłości posłużyć do ogłoszenia postępowania przetargowego na budowę ścieżki w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wykonawca inwestycji będzie odpowiedzialny za sporządzenie dokumentacji projektowej, formalności niezbędnych do prowadzenia robót budowlanych oraz ich realizację.

Ścieżka nad Kłodawką w Gorzowie. Tak będzie wyglądał drugi etap budowy ścieżki nad Kłodawką

Wszystko wskazuje na to, że druga część ścieżki nad Kłodawką zostanie wybudowana w 2024 roku. W ramach inwestycji zaplanowano budowę ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku 3,6 km od ul. Chodkiewicza do granicy Gorzowa i Kłodawy. Wzdłuż ścieżki pojawi się oświetlenie, ławki i kosze na śmieci. Teren, gdzie będzie prowadzona inwestycja nie należy do najłatwiejszych, dlatego też zostaną wybudowane cztery obiekty mostowe i dwie rampy.

Budowa ścieżki będzie podzielona na dwa etapy. Pierwszy zakłada budowę odcinka od ul. Chodkiewicza do ronda Barlineckiego, uwzględniając plany dotyczące budowy północnej obwodnicy Gorzowa. Drugi odcinek będzie od ronda Barlineckiego do granicy Gorzowa i Kłodawy.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości