• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rusza budowa hotelu w centrum Gorzowa

30 listopada 2023, 10:12, Anna Kluwak
Fot. atelier7architektura
W miejscu parkingu przy ul. Wybickiego w samym centrum miasta rusza budowa pierwszego w Gorzowie hotelu francuskiej sieci B&B. Nowy hotel będzie mieć dwie gwiazdki i będzie posiadał około 100 pokoi.

W styczniu 2022 roku portal gorzowianin.com informował, że w miejscu parkingu przy ul. Wybickiego tuż obok budynku byłej Centrali Rybnej zostanie wybudowany pierwszy w Gorzowie hotel francuskiej sieci B&B. Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę 15 października 2021 roku.

Jednak przez trudną sytuację na rynku oraz przez pandemię koronawirusa i wojnę w Ukrainie, B&B Hotels Polska spółka z o. o. musiała wstrzymać się z inwestycją.

Hotel B&B w Gorzowie. Rusza budowa pierwszego w Gorzowie hotelu B&B

Pod koniec listopada 2023 roku teren gdzie ma powstać hotel B&B został ogrodzony, a co za tym idzie, zostało zlikwidowanych kilkanaście miejsc parkingowych. Natomiast w najbliższych tygodniach inwestor ruszy z pracami. 

Co wiemy na temat hotelu B&B? Będzie to obiekt dwugwiazdkowym, podobnie jak pozostałe hotele tej sieci na terenie Polski i będzie posiadał około 100 pokoi. Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zabudowa może mieć wysokość od 14 do 16 metrów, z dopuszczeniem zabudowy od strony rzeki Kłodawki wysokości od 12 do 14 metrów. Ponadto ustala się lokalizację zabudowy w formie pierzejowej.

Na ten moment nie wiadomo ile może potrwać budowa nowego obiektu i kiedy planowane jest otwarcie. Czekamy na odpowiedź z biura prasowego B&B Hotels Polska.

Hotele francuskiej sieci B&B znajdują się w 14 lokalizacjach na terenie Polski m.in. w Katowicach, Krakowie, Nowym Targu, Rzeszowie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi czy też Lublinie. Natomiast piętnasty obiekt będzie znajdował się w Gorzowie. Hotele B&B oferują ciepłe, nowoczesne zakwaterowanie w przystępnej cenie w sektorze budżetowym i ekonomicznym.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości