• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zarząd Stilonu wydał oświadczenie. "To bulwersujący i haniebny czyn"

4 września 2023, 21:12, Marcin Kluwak
Źródło: gorzowianin.com
W związku z wydarzeniami, które miały miejsce po zakończeniu meczu III Ligi gr. 3 z Carina Gubin w dniu 2 września 2023 r., zarząd ZKS Stilon Gorzów wydał oświadczenie, które poniżej prezentujemy w całości.

Stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim przejawom agresji i przemocy. Z całą stanowczością potępiamy atak, jaki miał miejsce na Wiceprezesa zarządu Mariusza Słomińskiego, osoby, która od wielu lat poświęca swój czas i energię kosztem życia osobistego, aby utrzymać i rozwijać Klub, który jest naszym wspólnym dobrem. Czyn, który miał miejsce, jest szczególnie bulwersujący i haniebny, gdyż atak miał miejsce wobec osoby niepełnosprawnej.

Sprzeciwiamy się i odcinamy od osób mieniących się kibicami Stilonu Gorzów, którzy w sposób wulgarny, obelżywy, również na tle narodowościowym obrażają zawodników, sztab szkoleniowy i wszystkich, którzy działają na rzecz dobra i rozwoju klubu.

Takie zachowania i wydarzenia niweczą wszelkie osiągnięcia w zakresie odbudowy Klubu i rozwoju certyfikowanej Akademii szkolącej ponad 300 zawodników, który to proces jest prowadzony od 2018 r. Wprost godzą w dobre imię najbardziej zasłużonego klubu piłkarskiego w Lubuskiem, utrudniają możliwość dalszego rozwoju, pozyskiwania sponsorów i innych źródeł finansowania, co jest niezbędne do funkcjonowania Klubu i Akademii na takim poziomie, do jakiego wszyscy dążymy.

Klub podejmie działania, aby podobny incydent nigdy więcej się nie powtórzył. Pozostajemy do dyspozycji osób, którym dobro tego Klubu leży na sercu. Zawsze jesteśmy gotowi do merytorycznej i konstruktywnej rozmowy. Natomiast zawsze będziemy przeciwnikami agresji słownej i fizycznej. Był będzie jest STILON ZKS!

Oświadczenie podpisał prezes - Krzysztof Oelchnowicz.

Skandaliczne zachowanie kibiców Stilon Gorzów

Przypomnijmy, po zakończonym w sobotę meczu, pod adresem piłkarzy, trenera oraz zarządu padały wyzwiska. W pewnym momencie kilku wściekłych kibiców wtargnęło na murawę, a jeden z nich uderzył wiceprezesa Stilonu Gorzów, który od ciosu padł na ziemię. Więcej o tym pisaliśmy w artykule pt.: Skandaliczne zachowanie kibiców. Wiceprezes Stilonu Gorzów został pobity

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości