• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Działo się w Gorzowie w czwartek. Przegląd wydarzeń z miasta

1 września 2023, 07:58, Marcin Kluwak
Jak w każdy poranek, przygotowaliśmy zestawienie naważniejszych - i tych mniej ważnych wydarzeń z Gorzowa i okolic. Co działo się w naszym mieście w czwartek 31 sierpnia? Krótko i na temat.

Rodzina apeluje o pomoc w odnalezieniu oszustki

Kolejne oszustwo w Gorzowie. Senior z os. Staszica w Gorzowie został oszukany metodą na „wypadek”. Starszy mężczyzna przekazał oszustce oszczędności swojego życia. Chociaż rodzina zgłosiła sprawę na policję, to postanowiła szukać kobiety na własną rękę. Udało się jej dotrzeć na nagrania z monitoringu, gdzie widać oszustkę.

Więcej informacji: https://gorzowianin.com/wiadomosc/22150-ukradla-seniorowi-oszczednosci-zycia-rodzina-szuka-tej-kobiety.html

W Gorzowie upamiętniono "Wydarzenia sierpniowe"

W 43. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” oraz 41. rocznicę „Wydarzeń Sierpnia 1982 roku” pod Białym Krzyżem Solidarności, przy gorzowskiej katedrze złożono kwiaty.  Wcześniej uczestnicy uroczystości byli też na skwerze 31 sierpnia 1982 - informuje na swoich stronach internetowych Radio Gorzów. 31 sierpnia 1982 roku  w okolicach gorzowskiej katedry protestowano przeciwko komunistycznej władzy. 

Szczypiorniści Stali Gorzów gotowi do sezonu

Szczypiorniści Stali Gorzów rozegrali we własnej hali w środowy wieczór ostatni sparing przed inauguracją mistrzowskich zmagań. Pokonali w nim I-ligowego Energetyka Gryfino 47:30 - informuje Gazeta Lubuska. Łącznie gorzowianie mają za sobą 9 towarzyskich meczów, z których 6 wygrali, 1 zremisowali, a 2 przegrali.W pierwszym pojedynku o punkty żółto-niebiescy zmierzą się 9 września z Zagłębiem Handball Team w Sosnowcu - czytamy na internetowych stronach GL.

Park Handlowy Niepodległości oddany do użytku

Pod koniec czerwca 2022 roku ruszyły pierwsze prace przy budowie parku handlowego przy ul. Niepodległości tuż obok salonu meblowego Bodzio. Inwestycję można już uznać za zakończoną - informuje portal Gorzów News. Park handlowy powstał na dwóch działkach o powierzchni 9.800 mkw. Obiekt składa się z dwóch pawilonów usytuowanych w kształcie litery L. W pierwszym skierowanym wejściem do ul. Niepodległości jest Biedronka. W drugim znajdują się Totalizator Sportowy, Dealz, KiK i Pepco - czytamy na stronach portalu Gorzow News.

Kładka na moście kolejowym. Czy doczekamy się remontu?

Robert Trębowicz rozmawiał z prezesem Zarządu PLK SA, Ireneuszem Merchel. W rozmowie, którą przeczytać można na portalu gorzowianin.com: https://gorzowianin.com/wiadomosc/22153-co-czeka-nas-na-lubuskich-torach-rozmowa-z-prezesem-pkp-plk-sa.html, poruszano sprawę kładki dla pieszych na moście kolejowym. - Wiedząc, jak istotna była ta przeprawa dla mieszkańców, przygotowaliśmy we współpracy z samorządem projekt porozumienia wskazującego zasady współpracy i udostępnienia obiektu inżynieryjnego po to, by miasto mogło wykonać konieczne prace przy kładce. Mimo wstępnych akceptacji nie doszło do formalnego podpisania porozumienia przez samorząd. W 2016 r. miasto zleciło nawet wykonanie projektu kładki, jednak zrezygnowało z tej koncepcji. Teraz pojawia się jednak szansa na odbudowę przeprawy, ponieważ znajduje się ona w zakresie projektu Kolej Plus - mówi w wywiadzie prezes PKP PLK.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości