• Dziś 22°/12°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 25°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 16 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ukradła seniorowi oszczędności życia. Rodzina szuka tej kobiety

31 sierpnia 2023, 08:19, Marcin Kluwak
fot. czytelniczka Iwona
Senior z os. Staszica w Gorzowie został oszukany metodą na „wypadek”. Starszy mężczyzna przekazał oszustce oszczędności swojego życia. Chociaż rodzina zgłosiła sprawę na policję, to postanowiła szukać kobiety na własną rękę. Udało się jej dotrzeć na nagrania z monitoringu, gdzie widać oszustkę.

Wracamy do sprawy oszustwa seniora na os. Staszica do którego doszło w środę 23 sierpnia. Oszustka przekonała mężczyznę, że jego córka miała wypadek i potrzebne są pieniądze, aby nie trafiła do więzienia. Senior uwierzył w historię oszustki i oddał jej aż 115 tys. zł.

Rodzina mężczyzny zgłosiła sprawę na policję, ale wzięła również sprawy w swoje ręce o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Czy ktoś widział oszustkę? Senior stracił ogromne pieniądze, rodzina prosi o pomoc".

Bliscy oszukanego seniora prosili o sprawdzenie kamer w samochodach i sklepach. Zgłosiła się jedna osoba, która udostępniła nagranie z monitoringu. Na nagraniu, które nie jest najlepszej jakości widać, kobietę ubraną prawie całą na czarno jak kręci się przy ul. Marcinkowskiego, a następnie stoi na przystanku autobusowym koło Pegaza.

- Szukamy kobiety szczupłej w białej obcisłej koszulce, czarna rozpięta bluza lub sweter z długim rękawem, spodnie ciemne, wąskie nogawki. Włosy upięte w kitkę lub związane gumką, na ramieniu duża czarna torebka. Proszę korporacje taksówek, aut prywatnych o sprawdzenie kamer, bo kręciła się również przy ul. Marcinkowskiego 9. Natomiast w godz. 14.30-14.35 stała przy przystanku autobusowym koło Pegaza. Możne ktoś zna ją z widzenia, a może rozpozna po ubiorze? Proszę o pomoc – apeluje pani Iwona, córka oszukanego seniora.

Jeżeli ktoś rozpoznaje kobietę, proszony jest kontakt z policją.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości