• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Gorzów: Miało tutaj powstać Aldi. Co dalej z działką na Warszawskiej?

29 sierpnia 2023, 10:04, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Na działce przy ul. Warszawskiej w Gorzowie miał zostać wybudowany sklep Aldi i szwedzka restauracja Max Burgers. Inwestycja miała być gotowa jesienią 2023 roku, ale nic z tego nie wyszło, bo budowa nawet nie ruszyła. W międzyczasie z inwestycji wycofała się sieć Max Burgers. Sprawdziliśmy, jakie plany ma inwestor i co dalej z budową Aldi.
Portal gorzowianin.com jako pierwszy informował na początku 2022 roku o tym, że na działce przy ul. Warszawskiej pomiędzy rondem Santockim, a skrzyżowaniem z ul. Głowackiego zostanie wybudowany docelowo sklep Aldi i Max Burgers. Wiosną 2022 roku rozpoczęła się wielka demolka znajdujących się tam budynków, następnie teren został uporządkowany. Cała inwestycja miała być gotowa jesienią 2023 roku.

Niestety nic z tych planów nie wyszło i przez ostatnie kilkanaście miesięcy budowa w ogóle nie ruszyła, a teren ponownie zarósł. Wszystko przez to, że w międzyczasie z inwestycji wycofała się sieć Max Burgers.

Do naszej redakcji trafiają co jakiś czas pytania, co dalej i czy sklep Aldi zostanie ostatecznie wybudowany w tym miejscu. Jak się okazało, inwestor, czyli spółka Rock Park One musiała nieco zmienić swoje plany.

Dlatego też 26 czerwca firma złożyła wniosek o zmianę pozwolenia na budowę. Wszystko przez to, że po wycofaniu się sieci Max Burgers trzeba było zmienić projekt i plan zagospodarowania terenu na którym znajdzie się jedynie Aldi. Wniosek do tej pory jest rozpatrywany.

Natomiast 25 sierpnia inwestor złożył wniosek o przebudowę chodników i drogi dojazdowej do działki, a także budowę miejsc postojowych wraz z budową kanalizacji deszczowej grawitacyjnej.

Jeżeli spółka Rock Park One otrzyma wszystkie niezbędne pozwolenia, to prace przy budowie Aldi i parkingów powinny ruszyć jeszcze jesienią 2023 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości