Wiadomości

Seniorzy w Gorzowie będą świętować przez cały tydzień

28 sierpnia 2023, 08:43, Marcin Kluwak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Pierwszy tydzień września będzie należał w Gorzowie do seniorów. W sobotę 2 września ruszają wydarzenia, które będą dedykowane gorzowskim seniorom. Jednym z punktów imprezy będzie dyskoteka z dj Wiką, która stanie za konsoletą i porwie do tańca w amfiteatrze.

Tydzień Seniora w Gorzowie, to cykliczne wydarzenie, które jest organizowane w Gorzowie nieprzerwanie od 2018 roku. Tegoroczne wydarzenia na prośbę seniorów odbywają się we wrześniu. Tydzień Seniora rozpocznie się w sobotę 2 września od wspólnego sprzątania terenu. Zbiórka o godz. 11 na parkingu przy Jazz Clubie "Pod Filarami". Dzień później, w niedzielę 3 września o godz. 13. odbędzie się muzyczny piknik.

Natomiast oficjalna inauguracja VI Gorzowskiego Tygodnia Seniora odbędzie się w poniedziałek 4 września o godz. 11 w amfiteatrze MCK. Na deskach amfiteatru odbędzie się przegląd chórów i zespołów seniorskich. Tego samego dnia o godz. 17 odbędzie się zabawa taneczna pod hasłem „Dancing w stylu lat 70-tych”. Mile widziane przebranie. Impreza przy muzyce na żywo odbędzie się na terenie lodowiska przy „Słowiance”.

W harmonogramie wydarzeń tegorocznego Tygodnia Seniora znajdą się również: bezpłatne zwiedzanie Muzeum Lubuskiego i jego filii, dwa koncerty w Jazz Clubie „Pod Filarami”, wykłady w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej np. „Zdrowie i bezpieczeństwo seniorów”, a także warsztaty rękodzieła artystycznego, spotkania z Radnymi oraz wspólne chwile przy muzyce i tańcu. Nowością będą plenerowe koncerty dedykowane seniorom, które odbędą się na trzech gorzowskich osiedlach: Dolinki, Zawarcie i Słoneczne.

Najważniejszym wydarzeniem podczas Tygodnia Seniora będzie dyskoteka z dj Wiką – najstarszą dj-ką w Polsce. Miasto zaprasza gorzowskich seniorów wraz z rodzinami do posłuchania energetycznej muzyki i wspólnej, międzypokoleniowej zabawy z 85-letnią dj Wiką za konsoletą. Dyskoteka w środę 6 września o godz. 17 w gorzowskim amfiteatrze.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, na niektóre obowiązują zapisy – szczegóły pod numerem telefonu 95 7 355 846.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości