• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Alert pogodowy. Ostrzeżenie przed ulewnym deszczem

26 sierpnia 2023, 14:26, Marcin Kluwak
Źródło: wxcharts.com
Mieszkańcy całej zachodniej Polski mogą spodziewać się dziś burz oraz intensywnych opadów deszczu. Będzie też mocno wiało. Warto więc zabezpieczyć swoje mienie-chociażby te na balkonie.

Chociaż wydaje nam się, że wiele ostrzeżeń pogodowych wydawanych jest na wyrost, to są też takie, które sprawdzają się w 100 procentach. Dotyczy to w szczególności burz, oraz intensywnych opadów deszczu. Te w Gorzowie potrafią siać spustoszenie i jak pokazuje najnowsza historia, zamieniają nasze miasto na parę godzin w prawdziwą Wenecję. 

W sobotnie popołudnie wydano kolejne ostrzeżenie pogodowe dla całej zachodniej Polski - praktycznie dla całego obszaru dwóch województw: zachodniopomorskiego i lubuskiego. 
Przewiduje się, że w godzinach do godzin wieczornych ma spać do 15 do 40 mm deszczu, przewidywane są burze, a wiatr wiać będzie w porywach od 60 do 90 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenie przed ulewnym deszczem dla Gorzowa 

Intensywne opady deszczu w Gorzowie sprawiają, że niżej położone ulice są zalewane. Tak było ostatnio np. na Ulicy Jagiełły, Teatralnej, czy tradycyjnie - na Borowskiego. Ostatnio takie zdarzenie miało miejsce 24 lipca. Więcej o tym pisaliśmy w artykule pt.: Zalany Gorzów. „Wody jest po kolana, a nawet po pas”.

Jak pokazują długoterminowe prognozy pogody, w Gorzowie i okolicach deszcz ma padać do wtorku. Już w środę ma się rozpogadzać. Jednak na termometrach zobaczymy o kilka stopni mniej, niż obecnie. O wartościach rzędu 26-27 stopni możemy już zapomnieć. W poniedziałek i wtorek  będzie od 17 do 19 stopni, a od środy 21-22 stopnie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości