Wiadomości

Kolejny gorzowski medal mistrzostw świata! Tym razem srebro "Atomówek"

25 sierpnia 2023, 18:20, Dawid Lis
Fot. Grzegorz Michałowski / PZKaj
Polki w konkurencji K4 na 500 metrów zajęły drugie miejsce w finale mistrzostw świata! W składzie biało-czerwonych m.in. Anna Puławska z AZS AWF Gorzów.

Polskie "Atomówki", czyli kobieca czwórka na 500 metrów od wielu lat zajmuje czołowe lokaty ważnych imprez. W tym składzie znajduje się Anna Puławska z AZS AWF Gorzów. Oprócz niej w osadzie K4 w Duisburgu płynęły Karolina Naja, Adrianna Kąkol oraz Dominika Putto.

W wyścigu eliminacyjnym w środę reprezentantki Polski nie pozostawił złudzeń swoim rywalkom, pewnie zwyciężając. Biało-czerwona łódka wpłynęła na metę z przewagą blisko trzech sekund przed kolejną osadą. Taki wynik zapewnił bezpośredni awans do finału naszym "Atomówkom", które dzięki temu miały więcej czasu na odpoczynek i regenerację.

- Do każdych wyścigów podchodzimy poważnie, z każdych wyciągamy lekcję. Chcemy to później wykorzystać w finale, żeby w nim żadnych błędów nie popełnić i cieszyć się wspólnie na mecie tym, co zdobędzie. Jesteśmy pełne optymizmu i czekamy z niecierpliwością na ten finał - mówiła Anna Puławska po eliminacjach.

W wielkim finale od początku nasze reprezentantki bardzo dobrze płynęły, trzymały się z przodu stawki. W połowie dystansu Polki były drugie, przed nimi były tylko zawodniczki z Nowej Zelandii. W końcówce jednak biało-czerwone nie zdołały wyprzedzić rywalek i dopłynęły na metę na drugiej pozycji.

To oznaczało srebro dla Polek, które płynęły w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto! A oprócz medalu, także kwalifikacja na igrzyska olimpijskie w Paryżu! Podkreślmy jednak, że kwalifikacja olimpijska jest dla kraju, a nie dla tych konkretnych zawodniczek. Nie oznacza to jednak, że w Paryżu nie popłyną w tym samym składzie.

Ostatecznie złoto wywalczyły zawodniczki z Nowej Zelandii z Lisą Carrington na czele. Podium uuzpełniły Hiszpanki.

To drugi medal dla gorzowskich kajakarzy na mistrzostwach w Duisburgu. W sumie już trzeci dla biało-czerwonych, a to jeszcze nie był ostatni finał pierwszego dnia wyścigów o medale.

Wyniki K4 500 metrów kobiet:
1. Nowa Zelandia - 1:30.606
2. Polska - 1:31.320
3. Hiszpania - 1:31.955
4. Chiny - 1:32.250
5. Australia - 1:32.636
6. Serbia - 1:32.738
7. Węgry - 1:33.151
8. Niemcy - 1:33.433
9. Norwegia - 1:34.461


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości