• Jakość powietrza (CAQI): 31

Kolejne medale młodych kajakarzy z Gorzowa

14 sierpnia 2023, 13:41, Dawid Lis
Zródło: Fb/KS G'Power
W dniach 11-13 sierpnia w Bydgoszczy odbywały się mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w kajakarstwie. Gorzowianie wywalczyli w sumie 15 medali.

W Bydgoszczy na podium stawali przedstawiciele aż trzech gorzowskich klubów: KS G'Power, Admiry oraz AZS AWF. Najwięcej medali przywieźli kajakarze Admiry, którzy zdobyli ich w sumie aż siedem, ale najwięcej złotych na swoim koncie mają przedstawiciele KS G'Power, którzy na najwyższym stopniu podium stawali czterokrotnie.

Zawodnicy KS G'Power Gorzów byli jedynymi z Gorzowa, którzy stanęli na podium mistrzostw Polski juniorów. W tej kategorii wiekowej reprezentanci naszego miasta zdobyli złoto i brąz. Oba medale to zasługa Julii Seliwańskiej oraz Wiktorii Konopskiej. Wygrały one rywalizację w K2 1000m, a trzecie były w K2 na 500 metrów.

Pozostałe medale KS G'Power wywalczyło w kategorii juniora młodszego, a były to trzy złote krążki oraz jeden brąz. W tej kategorii wiekowej na podium stawali także zawodnicy Admiry oraz AZS AWF. Ci pierwsi zdobyli dwa złote medale, cztery srebrne oraz jeden brąz, a młodzi akademicy wywalczyli dwa brązowe krążki za sprawą Mateusza Augustyniaka, który był trzeci w C1 na 500m i 1000m.