• Jakość powietrza (CAQI): 34

19 medali gorzowskich kajakarzy. Udane występy w Poznaniu

21 sierpnia 2023, 10:52, Dawid Lis
Fb/Admira Gorzów
W Poznaniu, w dniach 19-20 sierpnia, odbyły się 37. Mistrzostwa Polski w Maratonie, z których przedstawiciele gorzowskich klubów wrócili łącznie z 19 medalami. Najwięcej wywalczyli zawodnicy Admiry Gorzów.

Nie tylko najlepsi z gorzowskich klubów, ale także zwycięzcami klasyfikacji medalowej okazali się przedstawiciele Admiry Gorzów. Zawodnicy tego klubu wywalczyli w sumie 11 medali podczas mistrzostw Polski, w tym aż cztery złote, dwa srebrne i pięć brązowych.

Niewiele mniej krążków wyłowili akademicy z Gorzowa. Zawodnicy AZS AWF zdobyli siedem medali, w tym jeden złoty, trzy srebrne i trzy brązowe. Z najskromniejszym dorobkiem wrócili reprezentanci G'Power Gorzów. Dla tego klubu jedyny medal wywalczyła Julia Seliwańska i było to srebro.

Z gorzowskich zawodników najbardziej zadowolony z występu w Poznaniu powinien być Sławomir Siwiec, który z mistrzostw Polski w maratonie kajakowym wrócił z dwoma złotymi medalami oraz brązem.

Dodatkowo w trakcie tego weekendu rozgrywano wyścigi dzieci oraz mastersów. W nich także reprezentanci Admiry Gorzów zdobywali medale, w sumie wywalczyli ich pięć. Złoto wśród mastersów w C1 11,7 km wywalczył Szymon Cybal, a srebrne medale dołożyli Jolanta Rogała (K1 11,7 km), Mirosław Kisły (K1 11,7 km) oraz Łukasz Budnik (C1 11,7 km). Ten piąty przypadł Michałowi Chrobotowi, który zdobył srebro wśród dzieci w K1 na 3,5 km.