• Jutro 13°/6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21

Brązowy medal mistrzostw świata dla Oleksija Koliadycha z Admiry Gorzów!

25 sierpnia 2023, 17:03, Dawid Lis
Kanadyjkarz Admiry Gorzów wywalczył brązowy medal w konkurencji C1 na 200 metrów podczas kajakarskich mistrzostw świata, które trwają w niemieckim Duisburgu.

W środę w wyścigu eliminacyjnym C1 na 200 metrów Oleksii Koliadych był najlepszy i z czasem 39.812 sekundy pewnie awansował do półfinału. - Ciężko przepracowałem zimę i okres przygotowawczy do mistrzostw świata, dobrze się czuję. Myślę, że będzie dobrze - mówił po tym występie.

Kanadyjkarz Admiry Gorzów w czwartek odpoczywał, natomiast w piątek miał mieć bardzo pracowity dzień od samego rana. Jednak swoje zrobiła pogoda. Ze względu na niekorzystne warunki starty zostały przesunięte o około dwie godziny.

Oleksii Koliadych najpierw stanął na starcie półfinału C1 na 200 metrów. Zajął w nim drugie miejsce z czasem 40.173 sekundy. Lepszy był tylko Artur Guliew z Uzbekistanu. Ten wynik dał Polakowi awans do finału.

W wielkim finale nasz reprezentant bardzo dobrze ruszył. Koliadych musiał płynąć bardzo mocno przez cały dystans, który jest bardzo krótki. W tej zaciętej rywalizacji sprinterskiej wywalczył brązowy medal! Oleksii Koliadych na metę wpłynął z czasem 39.046 sekund. Przed nim dopłynęli Artur Guliew oraz Joan Antoni Moreno.

- Nie udało się być pierwszym, ale było bardzo blisko. Bardzo się cieszę z tego medalu. Każdy medal takiej imprezy cieszy - mówił Koliadych w wywiadzie telewizyjnym chwilę po finale.

Brązowy medal Koliadycha to pierwszy krążek reprezentacji Polski w Duisburgu.