• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nowe kamery i tablice w Gorzowie? Wykonawca chce dwa razy więcej pieniędzy

21 sierpnia 2023, 11:16, Marcin Kluwak
fot. Paulina Woźny
Władze Gorzowa szukały firmy, która zajmie się montażem sześciu kamer monitoringu miejskiego oraz sześciu tablic systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na przystankach autobusowych. Do przetargu wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę blisko 1,5 mln zł, która jest dwa razy wyższa niż założony budżet.

Pod koniec lipca władze Gorzowa ogłosiły przetarg na dostawę wraz z montażem elektronicznych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej i kamer monitoringu miejskiego w ramach zadania „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie. Miasto czekało na zgłoszenia chętnych firm do poniedziałku 21 sierpnia.

Inwestycja zakładała dostawę wraz z montażem sześciu sztuk kamer monitoringu wizyjnego oraz sześciu sztuk elektronicznych tablic systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Miasto zapisało na ten cel w budżecie 674 tys. 986,75 zł.

Jak się okazało, do przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, która przewyższa dwukrotnie budżet. Firma Konwerga z Poznania zaoferowała 1 mln 460 tys. 957,10 zł za dostawę i montaż sześciu kamer i sześciu tablic led. To o 785 tys. 970,35 zł więcej, niż przewidziało miasto.

Teraz urzędnicy będą analizować złożoną ofertę pod względem formalnym i zastanawiać się czy dołożą brakującą kwotę. Jednak wszystko wskazuje na to, że przetarg zostanie unieważniony.

- Zależy nam na tym, aby rozstrzygnąć przetarg i żeby w mieście pojawiły się kolejne kamery monitoringu i tablice na przystankach. Jednak wszystko zależy od możliwości finansowych miasta. Teraz oferta będzie dokładnie analizowana - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

W tych miejscach mają pojawić się nowe kamery monitoringu i nowe tablice na przystankach w Gorzowie

Kamery monitoringu mają zainstalowane w rejonie nowego ronda przy skrzyżowaniu ul. Fieldorfa-Nila oraz 3 kamery na skrzyżowaniu ul. Jagiellończyka i Mieszka I. Z kolei nowe tablice mają pojawić się na następujących przystankach autobusowych - na rondzie Górczyńskim kierunek Manhattan, SP13 kierunek centrum, Czereśniowa kierunek Manhattan, Czereśniowa kierunek centrum, rondo Piłsudskiego kierunek centrum oraz Widok kierunek Górczyn.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości