• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

„Pani syn potrącił pieszą”. Seniorka z Gorzowa straciła 100 tys. zł

11 sierpnia 2023, 10:50, Anna Kluwak
fot. Lubuska policja
Mieszkanka Gorzowa uwierzyła w historię oszusta, który poinformował kobietę, że jej syn potrącił pieszą i aby uniknąć konsekwencji, są potrzebne pieniądze. Do domu seniorki przyszedł kurier, który odebrał ponad 100 tys. zł. Kobieta dopiero później o historii opowiedziała sąsiadce, która zorientowała się, że doszło do oszustwa.

W czwartek 10 sierpnia po godz. 17 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie zaczął otrzymywać zgłoszenia o próbach oszustwa. Przestępcy dzwonili do mieszkańców Gorzowa i próbowali przekonać ich, że syn lub córka mieli wypadek i potrzebne są pieniądze. W słuchawce można było usłyszeć zarówno mężczyznę jak też kobietę.

Większość mieszkańców wiedząc, że może być to oszustwo, rozłączali się i dzwonili do bliskich, by upewnić się, że do wypadku nie doszło. Następnie o całej sytuacji informowali policję. Niestety jedna z mieszkanek Gorzowa uwierzyła w historię oszustów i przekazała przestępcom ponad 100 tys. zł.

- Na numer stacjonarny seniorki zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że jest synem mieszkanki Gorzowa. Zmanipulowana starsza kobieta uwierzyła w historię o tym, że jej syn potrącił pieszą. Oszust przekazał, że potrzebne są pieniądze, aby uniknąć konsekwencji. Kobieta wykonywała polecenia przestępcy, bo była przekonana, że pomaga synowi. Do jej domu przyszedł następnie kurier, który zabrał gotówkę. Kobieta dopiero później o historii opowiedziała sąsiadce, która zorientowała się, że doszło do oszustwa. Zadzwoniły do bliskich, aby upewnić się, że wypadku nie było – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Portal gorzowianin.com wspólnie z policją apeluje, aby rozmawiać ze swoimi bliskimi i przestrzegać ich, przed tego typu oszustwami. Już na początku rozmowy, gdy ktoś wypytuje nas o oszczędności, miejsce ich przechowywania, powinniśmy zakończyć połączenie. W razie wątpliwości warto poradzić się sąsiada lub bliskich. Decyzję o przekazaniu komukolwiek swoich pieniędzy nie podejmujmy pod wpływem emocji. W takich przypadkach nasze pieniądze może uratować zachowanie rozsądku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości