• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Mężczyzna wybija witryny sklepowe płytami chodnikowymi [film]

10 sierpnia 2023, 08:40, Marcin Kluwak
fot. czytelnik Jacek
Od kilku dni po Gorzowie chodzi mężczyzna w czarnej bluzie z kapturem i wybija szyby w sklepowych witrynach. Na swoim koncie ma już osiem miejsc na terenie miasta. Mężczyzna w jednym ze sklepów przy ul. Sikorskiego wybił szybę za pomocą płyty chodnikowej, wszystko nagrały kamery monitoringu.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik Jacek, który prosi o nagłośnienie sprawy dotyczącej niszczenia witryn sklepowych w Gorzowie. - Od weekendu po Gorzowie chodzi mężczyzna w czarnej bluzie z kapturem i wybija szyby w sklepach. Na początku tygodnia wybił szybę w moim sklepie, ale na koncie ma już z osiem innych miejsc. Po drodze była jeszcze Żabka czy piekarnia – opowiada pan Jacek, właściciel sklepu przy ul. Sikorskiego w Gorzowie.

Zdarzenie w sklepie przy ul. Sikorskiego 77 nagrały kamery monitoringu. Na filmie widać, jak w poniedziałek 7 sierpnia o godz. 5.34 pod drzwi sklepu podchodzi mężczyzna w czarnej bluzie z kapturem, a w ręce ma przedmiot przypominający młotek. Kręci się przed drzwiami, a po kilku minutach wybija szybę. Do środka wpada płyta chodnikowa.

Z kolei w środę 9 sierpnia o godz. 2.20 doszło do zniszczenia szyby w biurowcu przy ul. Hawelańskiej 6. Kamery monitoringu nagrały również mężczyznę w czarnej bluzie z kapturem. Jest to prawdopodobnie ten sam mężczyzna, który wybijał szyby w innych lokalach.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. - Potwierdzam, że policyjny patrol pojawił się w poniedziałek 7 sierpnia po godz. 5 rano w sklepie przy ul. Dworcowej oraz w sklepie przy ul. Sikorskiego. Natomiast w środę 9 sierpnia w biurowcu przy ul. Hawelańskiej. We wszystkich tych miejscach doszło do wybicia szyby za pomocą płyty chodnikowej, nie było natomiast włamania do środka. Policjanci poinformowali zgłaszających o tym, że mają zgłosić się na najbliższy komisariat, aby złożyć zawiadomienie o zniszczeniu mienia – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości