• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Pościg za przestępcą zakończony w Kłodawce. Policjant zgubił broń w rzece

8 sierpnia 2023, 14:47, Anna Kluwak
fot. czytelnik Jacek
Policjant z Gorzowa prowadził pieszy pościg za mężczyzną podejrzanym o przestępstwo. Mężczyzna wskoczył do rzeki Kłodawki, więc funkcjonariusz ruszył za nim i obezwładnił go w wodzie. Jednak nurt rzeki był na tyle silny, że w kabury wypadła służbowa broń. Na szczęście po blisko trzech godzinach poszukiwań udało się odnaleźć zgubę.

- Na wysokości starego młyna przy ul. Wyszyńskiego jest straż pożarna z policją i przeszukują rzekę Kłodawkę. Wiecie co się stało? - napisał do redakcji czytelnik Jacek.

Jak się okazało, we wtorek 8 sierpnia o godz. 10.56 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie dotyczące pomocy policji. - Otrzymaliśmy prośbą o pomoc w poszukiwaniach zagubionej rzeczy w Kłodawce – komentuje krótko Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Strażacy wspólnie z policjantami przez blisko trzy godziny przeczesywali rzekę Kłodawkę w poszukiwaniu... służbowej broni jednego z funkcjonariuszy. Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

- Policjant prowadził pieszy pościg za mężczyzną podejrzanym o przestępstwo. W pewnym momencie mężczyzna wskoczył do rzeki Kłodawki, więc funkcjonariusz ruszył za nim. W trakcie obezwładniania podejrzanego w wodzie, z kabury wypadła służbowa broń. Warto podkreślić, że nurt rzeki w tym miejscu jest bardzo silny. Mężczyzna został zatrzymany, natomiast przy wsparciu strażaków ruszyły poszukiwania służbowej broni – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Na szczęście policjantom udało się odnaleźć służbową broń w rzece Kłodawce, zanim wpadła w niepowołane ręce. Działania zakończyły się około godz. 13.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości