• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Pogromcy bazgrołów w akcji. Oczyścili mury w przejściu podziemnym w centrum Gorzowa

8 sierpnia 2023, 08:11, Marcin Kluwak
Mieszkaniec Gorzowa działający w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Estetyki Miasta Gorzowa wziął po raz kolejny sprawy w swoje ręce. Razem z innymi społecznikami usunął bazgroły z murów przejścia podziemnego przy ul. Dzieci Wrzesińskich i Walczaka.

Wielokrotnie poruszaliśmy na portalu gorzowianin.com problem wandalizmu w Gorzowie. Wandale niszczą wszystko co się da - od wiat przystankowych wybijając w nich szyby czy bazgrząc po nich sprayem, poprzez malowanie elewacji bloków i kamienic aż do niszczenia miejskich dekoracji, punktów widokowych czy tablic informacyjnych. Niestety w zdecydowanej większości, sprawców nie udaje się zatrzymać.

Z pseudo graficiarzami walczą społecznicy ze Stowarzyszenia na Rzecz Estetyki Miasta Gorzowa, których można śmiało nazwać „pogromcami bazgrołów”. Grupa znajomych z panem Tomaszem Rybakiem na czele wielokrotnie czyściła elewacje budynków z pseudo graffiti i innych bazgrołów.

Tym razem społecznicy postanowili oczyścić murale w przejściu podziemnym pomiędzy skrzyżowaniem ul. Walczaka i Jagiełły, a ul. Dzieci Wrzesińskich.

- Chciałbym podzielić się pozytywną rzeczą, a mianowicie zakończeniem czyszczenia przejścia podziemnego pomiędzy ul. Dzieci Wrzesińskich i Walczaka . Walka o to miejsce, rozpoczęła się w 2020 roku spontaniczną próbą usunięcia bazgrołów z piaskowca i tak po ponad dwóch latach, często nierównej walki, możemy podziwiać oczyszczony mural oraz wejście do przejścia podziemnego w nowej odsłonie. Chciałbym podziękować za współpracę miastu. Bardzo duży wkład włożył Tymoteusz z Party Flowers, który sąsiaduje z przejściem i który wspólnie ze mną go odnowił, interweniował w Urzędzie Miasta w sprawie usunięcia bazgrołów oraz nagłaśniał kolejne próby niszczenia naszej pracy – mówi Tomasz Rybak ze Stowarzyszenia na Rzecz Estetyki Miasta Gorzowa.

Mieszkaniec Gorzowa podkreśla, że te działania pokazują, że można wspólnie dbać o nasze miasto i sprawiać, że będzie ono estetyczne i czyste. - Osobiście cieszy mnie zwiększona świadomość poprawy estetyki miasta zarówno w Urzędzie Miasta Gorzowa jak i u mieszkańców, którzy często we własnym zakresie poprzez wspólnoty dbają o swoje budynki i usuwają z nich bazgroły – podkreśla Rybak.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości