• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Dziki z wizytą na polu golfowym w Gorzowie

3 sierpnia 2023, 14:52, Marcin Kluwak
fot. Pole Golfowe Zawarcie
W nocy z wtorku na środę stado dzików sforsowało ogrodzenie na Polu Golfowym Zawarcie w Gorzowie i zryło trawniki na powierzchni 3 tys. m.kw. W związku z tym, dołek nr 5 został wyłączony z użytkowania, a pracownicy pola golfowego oraz Inneko RCS przez całą środę zajmowali się naprawą zdewastowanego trawnika.

Od kilku lat miasto mierzy się z problemem dotyczących dzików przebywających na terenie Gorzowa. Zwierzęta są coraz częściej gośćmi na osiedlach i podchodzą pod domy. Według szacunków, na terenie Gorzowa może żyć blisko 500 sztuk dzików. Chociaż przez ostatnie lata były prowadzone odstrzały redukcyjne, to z każdym rokiem pojawiają się nowe mioty. W jednym miocie locha rodzi zwykle od 4 do 8 młodych.

Dziki na Polu Golfowym Zawarcie w Gorzowie. Zwierzęta zniszczyły ogrodzenie i zryły trawniki

W ostatnich dniach dziki dały się we znaki na Polu Golfowym Zawarcie. Jak się okazało, w nocy z wtorku 1 sierpnia na środę 2 sierpnia stado dzików sforsowało ogrodzenie, a następnie zryło trawniki.

Nawierzchnia trawiasta została zniszczona w kilku miejscach w okolicach piątego dołka. Dziki zryły trawę na powierzchni blisko 3 tys. m.kw. Przez całą środę trwały intensywne prace przy naprawie nawierzchni, którą zajmowali się greenkeeperzy oraz pracownicy Inneko RCS. Chociaż była to żmudna praca, to udało się ułożyć od nowa zniszczoną trawę.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości