• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pustostany nie będą już straszyć. Gorzów wyremontuje 20 mieszkań

1 sierpnia 2023, 15:42, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa otrzymały dofinansowanie na remont 20 pustostanów znajdujących się na terenie miasta. Do wyremontowanych mieszkań będą mogły wprowadzić się osoby lub rodziny, które m.in. oczekują na zamianę lokalu czy osobom oczekującym na lokal z listy socjalnej.

Obecnie na terenie Gorzowa jest ponad 400 pustostanów, których stan techniczny jest fatalny i nadają się jedynie do generalnego remontu. Wszystko przez to, że obecne pustostany, to mieszkania najczęściej odzyskiwane po eksmisjach osób, które nie płaciły za czynsz lub jego najemca umarł. Dlatego w większości przypadków nie nadają się do ponownego zamieszkania, ponieważ zostały zdewastowane przez poprzednich najemców.

Gorzów wyremontuje 20 pustostanów

Jak się okazało, Gorzów otrzymał właśnie dofinansowanie w wysokości 1 mln 650 tys. zł z rządowego programu budownictwa komunalnego. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont 20 pustostanów. Remont zniszczonych lokali będzie obejmował prace budowlane, sanitarne, elektryczne i związane z centralnym ogrzewaniem. Miasto pokryje zaledwie 20% kosztów.

- Lokale zostaną przydzielone osobom lub rodzinom oczekującym na zamianę lokalu z urzędu. Dotyczy to najemców lub członków gospodarstwa domowego najemcy, którzy są niepełnosprawni w stopniu umiarkowanym lub znacznym, a zajmowany dotychczas lokal nie jest dostosowany do potrzeb osób wynikających z jego schorzenia. A także osobom oczekującym na lokal zamienny. Dotyczy najemców, których budynek lub lokal został przeznaczony do rozbiórki oraz osobom oczekującym na lokal z listy socjalnej – mówi Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Przydział lokalu z listy socjalnej jest realizowany w oparciu o pozycję osoby oczekującej na liście i będzie przyznany w oparciu o strukturę danej rodziny.

W tych lokalizacjach zostaną wyremontowane pustostany w Gorzowie

Gdzie zatem zostaną wyremontowane pustostany? Są to mieszkania, które znajdują się m.in. w Śródmieściu Gorzowa, na Zawarciu czy na os. Słonecznym.

Lista mieszkań, które zostaną wyremontowane; ul. Armii Polskiej 31/14, ul. Borowskiego 26/5A, ul. Fabryczna 60/9, ul. Gwiaździsta 18/66, ul. Hejmanowskiej 5/7, ul. Hejmanowskiej 5/12, ul. Kos. Gdyńskich 26/3, ul. Kos. Gdyńskich 33/6, ul. Kos. Gdyńskich 59/4, ul. Krasińskiego 1/4, ul. Krasińskiego 10/2, ul. Krzywoustego 20/4, ul. Kwiatowa 45A/6, ul. Kwiatowa 45B/4, ul. Mieszka I 25/7, ul. Mieszka I 49/5, ul. Podmiejska 7-8/1, ul. Przemysłowa 50/10, ul. Słoneczna 78/12, ul. Śląska 9A/13.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości