• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Będą nowe kamery monitoringu w Gorzowie. Pojawią się też kolejne tablice na przystankach

31 lipca 2023, 16:50, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
Gorzów pod jeszcze bardziej czujnym okiem kamer. Miasto szuka firmy, która zajmie się montażem sześciu kamer monitoringu miejskiego w Gorzowie. To jednak nie koniec, bo w ramach inwestycji ma zostać zamontowanych również sześć tablic systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na przystankach autobusowych.

Jesienią 2021 roku na przystankach komunikacji miejskiej w Gorzowie zostały uruchomione pierwsze tablice led mówiące o tym za ile przyjedzie dany tramwaj czy autobus. Tablice systemu dynamicznej informacji pasażerskiej zostały ustawione w 23 różnych lokalizacjach w całym mieście. Równocześnie w ramach tej samej inwestycji została rozbudowana sieć monitoringu miejskiego, a nowe kamery pojawiły się w 21 miejscach na terenie Gorzowa.

W Gorzowie pojawią się kolejne kamery monitoringu miejskiego i tablice led na przystankach

Jak się właśnie okazało, jeszcze w tym roku zostaną zamontowane kolejne tablice na przystankach autobusowych oraz nowe kamery monitoringu. Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na dostawę z montażem elektronicznych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej i kamer monitoringu miejskiego w ramach zadania „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do poniedziałku 21 sierpnia.

Inwestycja zakłada dostawę wraz z montażem 6 sztuk kamer monitoringu wizyjnego oraz 6 sztuk elektronicznych tablic systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

W tych miejscach będą nowe kamery monitoringu w Gorzowie. Na tych przystankach zostaną zainstalowane nowe tablice led w Gorzowie

Jak dowiedział się portal gorzowianin.com 3 kamery zostaną zainstalowane w rejonie nowego ronda przy skrzyżowaniu ul. Fieldorfa-Nila oraz 3 kamery na skrzyżowaniu ul. Jagiellończyka i Mieszka I.

Z kolei nowe tablice zostaną zamontowane na następujących przystankach autobusowych - na rondzie Górczyńskim kierunek Manhattan, SP13 kierunek centrum, Czereśniowa kierunek Manhattan, Czereśniowa kierunek centrum, rondo Piłsudskiego kierunek centrum oraz Widok kierunek Górczyn.

Wykonawca będzie miał czas do 20 października 2023 roku na montaż tablic. a do 31 października 2023 na montaż kamer.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości