Wiadomości

Zamiast dawnego boiska będą bloki? Miasto próbuje sprzedać atrakcyjny teren

31 lipca 2023, 09:05, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa chcą sprzedać bardzo atrakcyjną działkę przy ul. Nowej. Miejsce, gdzie kiedyś funkcjonowało boisko, ma zostać przeznaczone pod budowę bloków. Pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem, więc miasto obniżyło cenę i ponownie wystawiło teren na sprzedaż.

Władze Gorzowa wystawiły na sprzedaż bardzo atrakcyjną działkę przy ul. Nowej, gdzie kiedyś funkcjonowało boisko. Teren o powierzchni 3595 m.kw. został przeznaczony pod budowę budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem, ponieważ żadna firma nie wpłaciła wadium.

Dlatego też cena działki została obniżona, a wydział gospodarki nieruchomościami i majątku Urzędu Miasta Gorzowa rozpisał nowe postępowanie przetargowe. Cena wywoławcza działki została obniżona o 40 tys. zł i wynosi obecnie 2 mln 110 tys. zł. Firmy, które są zainteresowane kupnem terenu, muszą wpłacić wadium w wysokości 422 tys. zł do czwartku 28 września. Natomiast sam przetarg odbędzie się w czwartek 5 października w Urzędzie Miasta Gorzowa.

Na działce, która została wystawiona na sprzedaż, znajdują się pozostałości po boisku do piłki nożnej i koszykówki oraz ogrodzenie i utwardzony ciąg pieszy. Jak podkreśla miasto, z uwagi na ukształtowanie terenu, realizację inwestycji należy prowadzić w sposób zapewniający ochronę nieruchomości sąsiednich. Ponadto firma, która kupi teren, będzie musiała zlikwidować nieczynną sieć gazową i ciepłowniczą, a także przebudować sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości