• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Filary Sztuki zaśmiecone. „Przeganiajcie leniwców, którzy nie szanują wspólnego dobra”

30 lipca 2023, 16:32, Marcin Kluwak
fot. facebook.com/ARTotekagorzow
Rozrzucone śmieci, odpady budowlane, kanapa czy buty – tak wygląda teren pod mostem Lubuskim w Gorzowie, gdzie znajdują się Filary Sztuki. Członkowie Artoteki są oburzeni zachowaniem osób wyrzucających śmieci w tym miejscu i liczą na wsparcie mieszkańców.

Filary Sztuki to wyjątkowe miejsce, które powstało z inicjatywy członków Artoteki na filarach mostu Lubuskiego w Gorzowie. Jest to prawdziwa galeria streetartu, która można podziwiać całkowicie za darmo przy ul. Wał Okrężny, za willą Pauckscha. Na betonowych kolumnach znajdziemy portrety, na których widnieje m.in. Kora, Krzysztof Krawczyk. Papcio Chmiel, Krzysztof Zalewski, Tede, O.S.T.R. czy Daria Zawiałow.

Kiedy w niedzielę 30 lipca członkowie Artoteki pojawili się pod mostem Lubuskim, byli w szoku, ponieważ zastali na miejscu bałagan. Rozrzucone śmieci, resztki po ognisku, odpady remontowe, kanapę czy nawet buty.

- Właśnie chcieliśmy działać na Filarach Sztuki, aby ożywić galerię, bo przez nawał pracy dawno nas tu nie było. Niestety "od wejścia" powitał nas smutny widok jak na zdjęciach. Ktoś był nawet pod takim wrażeniem prac, że "wyrwało go z butów". Brakuje nam słów. Dużo pieniędzy, pracy i czasu kosztowało nas by to miejsce przerodzić w atrakcyjny punkt na mapie naszego miasta. Jednak jak widać nie każdy potrafi to uszanować i zamiast dokładać swoją cegiełkę do upiększania Gorzowa, to dokłada ogrom odpadów, które już nawet nie są wynikiem "dobrej zabawy", ale także remontów – relacjonuje ekipa Artoteki.

Jak przyznają członkowie Artoteki, zależy im aby Filary Sztuki były wspólnym dobrem. Dlatego apelują do mieszkańców Gorzowa, żeby zwracać uwagę imprezującej młodzieży – zarówno tej młodszej, jak i starszej, która tłucze butelki i nie zabiera ze sobą śmieci.

- Rozumiemy, że młodość musi się wyszaleć i wybawić, bo też tacy byliśmy. Ale "młodość" musi także uczyć się kultury, szacunku do cudzej pracy i porządku. Przeganiajcie "leniwców", którym łatwiej jest wywieźć swoje odpady "pod most" niż oddać do PSZOK – komentują członkowie Artoteki.

Artyści proszą również mieszkańców o podsyłanie pomysłów, jak można zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości i sprawić, żeby Filary Sztuki były czystym miejscem, gdzie można przyprowadzać turystów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Zaśmiecone Filary Sztuki w Gorzowie

1/5 Zaśmiecone Filary Sztuki w Gorzowie

2/5 Zaśmiecone Filary Sztuki w Gorzowie

2/5 Zaśmiecone Filary Sztuki w Gorzowie

3/5 Zaśmiecone Filary Sztuki w Gorzowie

3/5 Zaśmiecone Filary Sztuki w Gorzowie

4/5 Zaśmiecone Filary Sztuki w Gorzowie

4/5 Zaśmiecone Filary Sztuki w Gorzowie

5/5 Zaśmiecone Filary Sztuki w Gorzowie

5/5 Zaśmiecone Filary Sztuki w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości