• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/0°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Przez Gorzów przejdzie Marsz Równości

22 lipca 2023, 16:12, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W drugiej połowie sierpnia przez Gorzów przejdzie Marsz Równości. Organizatorzy podali właśnie dokładną datę wydarzenia, ale póki co, nie zdradzają trasy przemarszu. Będzie to trzeci Marsz Równości, który przejdzie ulicami Gorzowa.

Marsze Równości, które są organizowane w całej Polsce, budzą skrajne emocje. W każdym z miast, gdzie odbywa się parada równości, toczą się zagorzałe dyskusje, w których biorą udział zwolennicy, jak i przeciwnicy tego typu wydarzeń. Tak jest również w przypadku Gorzowa, gdzie do tej pory odbyły się dwa Marsze Równości.

Marsz Równości w Gorzowie 2023. Kiedy przez Gorzów przejdzie Marsz Równości?

Do tej pory ulicami Gorzowa marsz przeszedł w 2019 i 2022 roku. Natomiast w połowie czerwca portal gorzowianin.com informował, że Stowarzyszenie TęczArt planuje organizację III Marszu Równości w Gorzowie.

Teraz organizatorzy, w końcu podali oficjalną datę imprezy. III Marsz Równości przejdzie ulicami Gorzowa w sobotę 19 sierpnia. Start o godz. 15. Stowarzyszenie TęczArt nie chce zdradzać na ten moment dokładnej trasy przemarszu, ponieważ obawia się zablokowania wydarzenia przez środowiska prawicowe i kościelne.

- Będziemy maszerować, by pokazać jak piękną i zróżnicowaną społecznością jesteśmy, a także zamanifestować swoją obecność w społeczeństwie. Nie da się nas wymazać, schować, zaszczuć. Można udawać, że się nas nie widzi, co nie zmienia faktu, że byliśmy, jesteśmy i zawsze będziemy, bez względu na czyjkolwiek pogląd na ten temat. Będziemy maszerować, manifestując głośno swoje prawa - prawa człowieka. Jesteśmy częścią społeczeństwa i jako obywatele demokratycznego państwa będziemy walczyć o prawa jakie gwarantuje nam Konstytucja – podkreśla Stowarzyszenie TęczArt, organizatorzy Marszu Równości w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości