• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ważne zmiany w centrum Gorzowa. Ta droga zostanie zamknięta

17 lipca 2023, 15:30, Marcin Kluwak
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
W czwartek 20 lipca wykonawca modernizacji deptaku przy ul. Hawelańskiej, planuje rozpocząć drugi etap prac, który obejmie ul. Wełniany Rynek. To oznacza, że ul. Wełniany Rynek zostanie zamknięta dla ruchu. Firma zamknie się przebudową sieci wodociągowej, budową kanalizacji deszczowej oraz wykonaniem nowej nawierzchni.

Pod koniec maja rozpoczęła się przebudowa ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek. Inwestycja, którą zajmuje się firma PPUH Steinbudex-JM Jerzy Majorek ze Świdnicy, która zaoferowała kwotę 6 mln 328 tys. 203,70 zł została podzielona na etapy.

W czwartek 20 lipca wykonawca planuje rozpocząć kolejny etap prac, który obejmie ul. Wełniany Rynek. W związku z tym ul. Wełniany Rynek od ul. Sikorskiego do ul. Hawelańskiej będzie zamknięta dla ruchu. Łącznik ul. Dzieci Wrzesińskich z ul. Wełniany Rynek zostanie zmieniony na drogę ślepą dwukierunkową, bez możliwości wjazdu w ul. Wełniany Rynek.

Dla mieszkańców ul. Sikorskiego, od nr 133 do nr 138, utrzymany zostanie wjazd na podwórko (wjazd i wyjazd od ul. Sikorskiego). Dla przedsiębiorców przygotowane zostaną dwa miejsca postojowe dla zaopatrzenia, od strony ulicy Sikorskiego (na wjeździe w ul. Wełniany Rynek). Dla kierowców jadących w stronę ul. Jagiełły z ul. Sikorskiego, wyznaczony zostanie objazd, poprzez ulice: Herberta, Spichrzową i Chrobrego.

W ramach dotychczas zrealizowanych prac na deptaku przy ul. Hawelańskiej gotowa jest już główna sieć wodociągowa, po próbach szczelności i dezynfekcji oraz przyłącza do budynków. Wykonany został również kolektor kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami oraz rury spustowe. W najbliższym czasie drogowcy skupią się na pracach związanych z konstrukcją drogi. Ruszy układanie nawierzchni, ustawione zostaną słupy oświetleniowe oraz mała architektura. Ostatnim zadaniem będą nasadzenia, które zgodnie z harmonogramem, pojawią się wiosną 2024 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości