Drogie paliwa, jeszcze droższe naprawy. Czasami lepiej odstawić samochód na parking i wybrać się w podróż nad Morze Bałtyckie komunikacją publiczną. Tym bardziej że w okresie wakacyjnym jest w czym wybierać. Przewoźnicy dwoją się i troją, aby to właśnie z ich usług skorzystać, gdy chcemy pojechać na letni wypoczynek.
Najprościej nad morze wyjechać autobusem. S3 praktycznie dociera nad sam Bałtyk, więc i transport autobusem nie jest tak uciążliwy, jak wcześniej. Z Gorzowa codziennie odjeżdża kilka bezpośrednich autobusów w kierunku wybrzeża
1. Lider - firma ze Świdnicy uruchamia na okres letni dwa połączenia na trasie Gorzów Wielkopolski - Unieście.
Autobus przejeżdża praktycznie przez wszystkie miejscowości zachodniego wybrzeża, czyli: Międzyzdroje, Wisełkę, Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelicę, Mrzeżyno, Rogowo, Dźwirzyno, Grzybowo, Kołobrzeg, Sianożęty, Ustronie Morskie, Sarbinowo, Chłopy i Mielno. Nocny autobus z Gorzowa jedzie też dalej - do samej Ustki.
- Odjazdy z Gorzowa odbywają się z przystanku Szczecińska/Złotego Smoka Orlen.
- Odjazd wieczorny/nocny: 3:40 (przyjazd Międzyzdroje 6:00)
- Odjazd poranny: 10:30 (przyjazd Międzyzdroje 12:50)
- Koszt biletu normalnego: 105 złotych za osobę
- Kursy powrotne z Unieścia: 10:00 i 17:00.
- Konieczne jest wcześniejsze kupienie biletu i rezerwacja miejsc.
- Więcej informacji: https://lider.eu/miejscowosci/gorzow-wlkp/
2. Flixbus - 1 autobus do Kołobrzegu
Zielony autobus zabierze mieszkańców Gorzowa najdalej do Kołobrzegu. Kursy tej linii uruchamiane są pod koniec czerwca.
Po drodze do Kołobrzegu jest 13 przystanków: Szczecin, Kamień Pomorski, Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica, Trzebiatów i Kołobrzeg.
- Odjazd z Gorzowa z dworca autobusowego o godzinie 3:40 we wtorki i w środy, a w pozostałe dni o godzinie 3:55.
- Czas podróży do Kołobrzegu: 5:05 godz.
- Koszt biletu normalnego: od 49,99 zł.
Tutaj możliwości mamy mnóstwo, ale skupimy się głównie na połączeniach najszybszych lub bezpośrednich. Chociaż patrząc na ostatnie problemy z taborem obu przewoźników, podróż pociągiem - szczególnie z przesiadką - może być nieco ryzykowna.
1. Nad morze pociągiem Polregio
Wzorem kilku ubiegłych lat, gorzowianie mają możliwość podróży nad Bałtyk (prawie) bezpośrednim pociągiem. Chodzi o sezonowy skład Karsibór z Zielonej Góry do Świnoujścia przez Międzyzdroje. Bezpośrednio jadą nim mieszkańcy południowej stolicy województwa lubuskiego, natomiast gorzowianie mogą wybrać opcję z przesiadką w Kostrzynie nad Odrą
- Pociąg nad morze kursuje tylko w weekendy letnie
- Odjazd z Gorzowa o 5:00
- Przyjazd do Kostrzyna o 5:38
- Odjazd z Kostrzyna o 6:12
- Przyjazd do Międzyzdrojów o 8:43
- Koszt biletu jednorazowego to 42,30 zł.
- Podróżując tym pociągiem, możemy kupić mini bilet turystyczny, za który zapłacimy 46,40 złotych i na tym bilecie będziemy mogli także wrócić
- Jeżeli ktoś chciałby w ciągu tygodnia pojechać nad morze, to istnieje taka możliwość, lecz trzeba liczyć się z dwoma przesiadkami w Kostrzynie i w Szczecinie. Jednak mimo przesiadek podróż do Międzyzdrojów trwa niecałe 4 godziny. O godzinie 9:00 będzie w Międzyzdrojach. Koszt biletu wynosi 42,30 złotych.
2. Do Trójmiasta Intercity z Gorzowa
Jest jeden pociąg, który bezpośrednio może dowieźć nas nad morze i to w dość atrakcyjnej cenie (o ile kupimy go odpowiednio wcześniej). Jest to TLK Bory Tucholskie z Kostrzyna do Gdyni.
- Pociąg odjeżdża z Gorzowa o 16:08
- W Sopocie jest o 21:55
- Cena biletu zaczyna się od 72 złotych.
Czerwone Gitary. Diamentowe 60-lecie
2 marca 2025
kup bilet |
|
Najpiękniejsze melodie świata, czyli od opery do musicalu!
1 marca 2025
kup bilet |
|
Polska Noc Kabaretowa 2025
23 maja 2025
kup bilet |
|
Chór i orkiestra Alla Vienna
23 listopada 2024
kup bilet |