• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ładne plaże i czyste jeziora niedaleko Gorzowa? Podpowiadamy, gdzie warto pojechać

13 lipca 2023, 09:24, Paulina Woźny
Fot: Paulina Woźny
Wokół Gorzowa jest wiele jezior, które każdego roku przyciągają spragnionych kąpieli wodnych turystów. Kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę. Przygotowaliśmy dla was krótkie zestawienie najbardziej popularnych plaż okolicach naszego miasta.

Na dworze jest gorąco, w mieszkaniu nie do wytrzymania, na spacer jest za duszno, więc warto wsiąść do auta, czy też autobusu i pojechać nad akwen wodny. Pytanie tylko brzmi - gdzie blisko Gorzowa znajdziemy czyste jezioro z ładną plażą?

Na grupach internetowych, co chwilę można natknąć się na pytania „Czyste jezioro w lubuskim – gdzie warto jechać?”, „Ładna plaża i czysta woda blisko Gorzowa – macie jakieś propozycje?”, "Jezioro odpowiednie dla dzieci?”. Odpowiedzi jest wiele, jednak kilka nazw jezior cały czas się powtarza. Odpowiadamy więc na wasze pytania.

Czyste jezioro niedaleko Gorzowa. Gdzie warto pojechać?

Najczęściej polecane jest Jezioro Lubikowskie o powierzchni 3,09 km2  z pierwszą jakością wody. Mieści się ono niecałe 50 km od Gorzowa, czyli dojedziemy tam w zaledwie 38 minut przez drogę ekspresową S3. Duża strzeżona plaża, czysta woda, płytkie dno i piękne pomosty. Dodatkowym atutem są piękne lasy okrywające jezioro, w których po wodnym szaleństwie można wybrać się na wyciszający spacer. Ponadto - Jeżeli wyjazd z dziećmi to zdecydowanie Lubikowo, czysto, płytko co jest mega atutem dla maluchów – jak informuje internautka Małgorzata, miejsce te nada się idealnie do spędzenia czasu z dziećmi.

Wśród wielu propozycji drugą najczęściej padającą jest jezioro Lipie. Znajduje się ono w miejscowości Długie, niecałe 40 km od Gorzowa, czyli dojedziemy tam w niecałe 40 minut przez drogę krajową nr 22. Jak piszą internauci, woda jest czysta, plaża obszerna, jak i znajduje się tam miejsce do zabawy dla dzieci. Ponadto plaża jest strzeżona przez ratowników wodnych. Poza pływaniem i opalaniem dobrą propozycją będzie skorzystanie z wynajmu sprzętu wodnego, m.in. z rowerków wodnych, desek SUP czy kajaków, który znajduje się zaraz przy plaży.

Przypominamy, że już w sobotę 15 lipca na plaży wystąpi Kamil Bednarek – po więcej szczegółów zapraszamy do poprzedniego artykułu: Dzieje się wokół Gorzowa. Koncert Kamila Bednarka na plaży

Trzecią propozycją jest plaża nad zalewem Karnin. Jest to najbliższy polecany zbiornik wodny. Znajduje się zaledwie 8 km od Gorzowa, około 11 minut drogi przez osiedle Poznańskie. Piękny, duży pomost, szeroka plaża, możliwość wynajmu rowerków wodnych. Dodatkowym atutem dobrej zabawy będzie obecność ratowników wodnych, którzy zadbają o bezpieczeństwo wczasowiczów.

Jezior w województwie lubuskim jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Internauci polecają również Jeziora: Marwicko, Kłodawskie, Lubniewickie, Osieckie i Głębokie. Naszą propozycją jest co weekend wybranie się nad inne jezioro i znalezienie idealnej propozycji dla siebie. 

Jeżeli chcecie wybrać się nad morze, również mamy dla Was propozycje. W artykule "Wakacje nad Bałtykiem. Podpowiadamy, jak dojechać z Gorzowa nad morze bez samochodu" informujemy, jak najszybciej, nie mając własnego samochodu, dostaniecie się nad Bałtyk. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości