• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8
Wiadomości

Dzieci miały jechać na kolonię. Kierowca autobusy był pijany

11 lipca 2023, 09:17, Marcin Kluwak
fot. Lubuska policja/ zdjęcie poglądowe
Zatrzymaniem prawa jazdy i skierowaniem wniosku do sądu zakończyła się kontrola autobusu w niedzielny poranek w Gorzowie. Okazało się, że kierowca autobusu, który miał przewieźć grupę dzieci wraz z opiekunem na letni wypoczynek, był pod wpływem alkoholu.

W niedzielę 9 lipca grupa dzieci wraz z opiekunem miała pojechać na kolonię. Zanim jednak wyruszyli w trasę, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie sprawdzili stan techniczny autobusu oraz trzeźwość kierowcy.

- Podczas policyjnej kontroli okazało się, że kierowca autobusu, który miał zawieźć dzieci na letni odpoczynek był po wpływem alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, ponadto został skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Na szczęście dzieci nie pojechały z nieodpowiedzialnym mężczyzną, a przewoźnik zapewnił innego kierowcę, który bezpiecznie dowiózł wszystkich do celu – komentuje Agata Kądziołka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy na co najmniej 3 lata oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.

Wakacyjne wyjazdy. Zgłoś kontrolę autobusu policjantom z Gorzowa

Od początku wakacji policjanci gorzowskiej drogówki realizują działania prewencyjne w ramach „Bezpiecznych Wakacji”. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń, aby przed zaplanowanymi wyjazdami na kolonie skontrolować autokary, którymi podróżują dzieci i młodzież.

- Sprawdzany jest nie tylko stan techniczny pojazdów i ich wyposażenie, dokumentacja, ale przede wszystkim kierujący, a więc jego uprawnienia i stan trzeźwości. To właśnie dzięki wcześniej zgłoszonej prośbie o sprawdzenie stanu technicznego autobusu i stanu trzeźwości kierowcy, udało się zapobiec wyjechaniu w trasę pijanego kierowcy – podkreśla Kądziołka.

Kontrole autobusów można zgłaszać w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie:

- w godzinach 7:30 – 15:30 pod nr telefonu 47 79 128 00,

- po godzinie 15:30 pod nr telefonu 47 79 125 11

Kontrole odbywają się całodobowo w Gorzowie przy ul. Wróblewskiego 4 lub w innym miejscu wskazanym przez zgłaszającego. O przeprowadzenie takiej kontroli mogą poprosić rodzice, opiekunowie grup oraz organizatorzy wyjazdów.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości