• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Ostrzeżenie przed burzami. Mieszkańcy Gorzowa dostają alerty RCB

5 lipca 2023, 07:53, Marcin Kluwak
fot. archiwum
W środę na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego mogą wystąpić gwałtowne burze z ulewnym deszczem, porywami wiatru do 95 km/h. Lokalnie może spaść również grad. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty.

W środę 5 lipca Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gwałtownymi burzami z gradem, które mają pojawić się na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego, a także zachodniej Polski

Jak wynika z prognozy, burzom będzie towarzyszył ulewny deszcz, spadnie nawet od 20 do 30 litrów na 1 m.kw. Natomiast porywy wiatru wyniosą nawet do 85 km/h. Lokalnie mogą pojawić się również opady gradu. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 12 do godz. 20 w środę 5 lipca.

Alert RCB. Mieszkańcy dostają alerty o gwałtownych burzach w Gorzowie

W związku z prognozowanymi burzami, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W środowy poranek rozesłano komunikat następującej treści:

„Uwaga! Dziś (05.07) możliwe gwałtowne burze z gradem i silny wiatr. Zachowaj ostrożność i zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr”.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości