• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Toalety na Starym Rynku w Gorzowie. To zbyt duże wyzwanie?

4 lipca 2023, 21:30, Paulina Woźny
fot. Marcin Kluwak
Weekendowe koncerty w ramach cyklu Dobry Wieczór Gorzów ściągają na Stary Rynek setki mieszkańców Gorzowa, którzy chcą miło spędzić czas i posłuchać muzyki. Chociaż za nami kolejne wydarzenia, to przenośne toalety nie pojawiły się w centrum miasta.

Pod koniec czerwca na portalu gorzowianin.com poruszaliśmy problem braku toalet na Starym Rynku, na który zwracali uwagę sami mieszkańcy centrum miasta. - Miasto zaczęło organizować koncerty w centrum Gorzowa, ale nie zadbało o żadne toalety i ludzie uczestniczący w tych wydarzeniach mają problem z załatwieniem swoich potrzeb fizjologicznych. Dochodzi sytuacji, w których zostają one załatwione w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Są to okolice bloków mieszkalnych, a nawet przedsionek katedry! Czy miasto zamierza zadbać w ogóle o to miejsce i ustawić chociaż przenośne toalety? - podkreślał czytelnik Adam.

Mimo wszystko istnieje jednak możliwość skorzystania z toalet w pobliskich restauracjach czy kawiarniach, jednakże trzeba liczyć się z kosztem około 10 zł za osobę.

Czy będą przenośne toalety na Starym Rynku w Gorzowie?

Tuż przed kolejnym weekendem z wydarzeniami na Starym Rynku i świętowaniem urodzin Gorzowa, zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w sprawie braku toalet do Urzędu Miasta Gorzowa, jednak rzecznik odesłał nas do Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiego Centrum Kultury. W poniedziałek 26 czerwca napisaliśmy maila do OSiRu i MCK, prosząc, aby odnieśli się do sytuacji i zarzutów mieszkańców. Ponadto zapytaliśmy się wprost, czy jakiekolwiek toalety przenośne zostaną ustawione na Starym Rynku.

- My tylko zajmowaliśmy się ustawieniem sceny. Wszystkie pozostałe kwestie dotyczące organizacji cyklu Dobry Wieczór Gorzów należą do Miejskiego Centrum Kultury - przyznał Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. Odpowiedzi z MCK jednak nie otrzymaliśmy.

W czwartek 29 czerwca wysłaliśmy kolejnego maila z pytaniami czy nasza redakcja otrzyma jakąkolwiek odpowiedź tuż przed weekendem, kiedy odbędą się kolejne wydarzenia na Starym Rynku. Próbowaliśmy również dodzwonić się do dyrektorki MCK, ale nie odbierała telefonu.

Minął pierwszy weekend lipca, a przenośnych toalet jak nie było, tak dalej nie ma. Niestety nie wiadomo czy zostaną w ogóle ustawione. Do momentu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi ze strony MCK.

Urodziny Gorzowa. Tutaj nie było problemów z przenośnymi toaletami

Mimo że w miniony weekend na Starym Rynku ze względu na obchodzone 766 urodziny Gorzowa było o wiele więcej osób niż normalnie, to o przenośnych toaletach mogliśmy zapomnieć. Jednak podczas imprezy na nadwarciańskich błoniach MCK pomyślał o zorganizowaniu toi toiów. Dzięki czemu nie dochodziło do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych, gdzie się da tak jak w przypadku imprez w centrum miasta.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości