• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 26 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Przeprowadzka urzędników do Przemysłówki pod znakiem zapytania

3 lipca 2023, 08:36, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa otworzyły właśnie ofertę, która wpłynęła do przetargu na wykonanie zabezpieczeń systemu przeciwpożarowego w Przemysłówce. Niestety oferta jest o ponad 206 tys. zł wyższa, niż założony budżet. Tym samym przetarg może zostać unieważniony, a urzędnicy jeszcze poczekają na przenosiny.

W budynku Przemysłówki miało znajdować się Miejskie Centrum Kultury, a także siedziba urzędników z Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, wydziału kultury oraz wydziału sportu. Niestety nic z tego nie wyszło, ponieważ roboty nad przebudową części parterowej budynku wciąż trwają i opóźniają się ze względu na konieczność wykonania dodatkowych prac.

Wyremontowany wieżowiec, w którym miały z kolei znajdować się biura urzędników, nie został jeszcze dopuszczony do użytkowania z powodu braku niezbędnych elementów systemu przeciwpożarowego.

Brakujące elementy systemu przeciwpożarowego w wieżowcu Przemysłówki w Gorzowie

Pod koniec maja miasto ogłosiło kolejny przetarg na „Modernizację nowo nabytych nieruchomości”, czyli na wykonanie zabezpieczeń systemu przeciwpożarowego w wieżowcu Przemysłówki. Na ten cel przeznaczono 330 tys. 259,88 zł brutto.

Jak się okazało, do przetargu wpłynęła jedna oferta od firmy BLR Sp. z o.o. z Warszawy na kwotę 536 tys. 839,51 zł. Jest to o 206 tys. 579,63 zł więcej, niż założony budżet.

Teraz urzędnicy będą analizować złożoną ofertę pod względem formalnym. Jednak wszystko wskazuje na to, że postępowanie zostanie unieważnione tak samo jak poprzednim razem. Wówczas do przetargu zgłosiła się ta sama firma, a jej oferta była wyższa, niż zakładali urzędnicy.

Co ma zostać zrobione w Przemysłówce w Gorzowie?

Potencjalny wykonawca ma wykonać system zabezpieczeń przeciwpożarowych, który będzie obejmował instalację hydrantową, elementy instalacji wentylacji, dodatkowe drzwi stalowe p.poż. klasy odporności ogniowej EI 60 oraz rozbudowę systemu SAP.

Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, wówczas wykonawca będzie miał 3 miesiące od dnia podpisania umowy na realizację wszystkich prac.

Dopóki brakujące elementy systemu przeciwpożarowego nie zostaną wykonane, budynek nie zostanie dopuszczony do użytkowania, a co za tym idzie – urzędnicy nie będą mogli przeprowadzić się do nowych pomieszczeń.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości