• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Atrakcyjny teren wciąż do wzięcia. Zamiast dawnego boiska, mają być bloki

29 czerwca 2023, 13:30, Marcin Kluwak
Władze Gorzowa chciały sprzedać bardzo atrakcyjną działkę przy ul. Nowej. Miejsce, gdzie kiedyś funkcjonowało boisko, miało zostać przeznaczone pod budowę bloku. Jednak żaden deweloper nie zgłosił się do przetargu i ten zakończył się unieważnieniem. Miasto szykuje się do kolejnego wystawienia działki na sprzedaż w obniżonej cenie.

Władze Gorzowa wystawiły na sprzedaż bardzo atrakcyjną działkę przy ul. Nowej. Teren o powierzchni 3595 m.kw. został przeznaczony pod budowę budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Cena wywoławcza wynosiła 2 mln 150 tys. zł.

Na działce, która została wystawiona na sprzedaż, znajdują się pozostałości po boisku do piłki nożnej i koszykówki oraz ogrodzenie i utwardzony ciąg pieszy. Jak podkreśla miasto, z uwagi na ukształtowanie terenu, realizację inwestycji należy prowadzić w sposób zapewniający ochronę nieruchomości sąsiednich.

Przetarg odbył się w drugiej połowie czerwca, ale zakończył się fiaskiem. Okazało się, że żadna firma nie wpłaciła wadium, tym samym nikt nie był zainteresowany kupnem terenu pod budowę bloków. Dlatego też wydział gospodarki nieruchomościami i majątku Urzędu Miasta Gorzowa rozpisze nowe postępowanie przetargowe.

Co istotne, cena działki zostanie obniżona. A to może oznaczać, że znajdą się deweloperzy, którzy będą chcieli kupić teren.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości