• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czas na przebudowę Dworcowej. Droga zostanie zamknięta

30 czerwca 2023, 12:15, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W poniedziałek 3 lipca rusza przebudowa ul. Dworcowej w Gorzowie. Natomiast we wtorek 4 lipca droga zostanie zamknięta dla ruchu. Ulica zostanie całkowicie przebudowana wraz z torowiskiem i siecią trakcyjną. Prace mają zakończyć się jeszcze w 2023 roku.

Przebudową ul. Dworcowej zajmie się firma ZUE S.A. z Krakowa za kwotę 23 mln 327 tys. 780,92 zł. Wykonawca w poniedziałek 3 lipca ruszy z pierwszymi pracami. W pierwszej kolejności zostanie wykonany zjazd tymczasowy na parking przy dawnym PKS-ie od strony ul. Jancarza. W tym celu zostanie zawężony pas ruchu od strony północnej, poza lokalnym spowolnieniem ruchu do 30 km/h nie przewiduje się dodatkowych utrudnień w ruchu.

W obszarze parkingu zostaną wydzielone dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych oraz miejsce postojowe wyłącznie dla pojazdów za i wyładunku. Będą one utrzymane przez cały okres trwania inwestycji.

Zamknięta ul. Dworcowa w Gorzowie

Natomiast we wtorek 4 lipca ul. Dworcowa zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu wraz ze zjazdem do parkingu położonego przy budynku dawnego dworca PKS oraz parkingu naprzeciw dworca PKP. W tym etapie nadal będzie można dojść pieszo do dworca PKP chodnikami po obydwu stronach drogi.

Przejazd między ul. Jancarza i Składową zostanie zachowany dla ruchu dwukierunkowego. Jedynie z powodu konieczności prac związanych z przebudową sieci wodociągowej zamknięte zostanie istniejące przejście na wprost od głównego wejścia do dworca PKP oraz zawężona jezdnia na tej wysokości. Zastępcze, tymczasowe przejście dla pieszych wyznaczone zostanie przez ul. Jancarza na wysokości dawnego budynku PKS.

W celu zapewnienia dojazdu do ul. Składowej i dworca PKP poprowadzono objazdy od ronda Wolontariuszy, al. Konstytucji 3 Maja i ul. Garbary.

Ulica Dworcowa w Gorzowie przejdzie metamorfozę. Będzie deptak, monitoring i toalety

Dworcowa zostanie przebudowana na odcinku około 200 metrów. Wykonany zostanie deptak dla pieszych, zatoki autobusowe, parking kiss&ride, a także zbudowane toalety dla podróżnych i system informacji pasażerskiej. Zainstalowane będą kamery monitoringu. Pracę obejmą też przebudowę fragmentów ulic Składowej i Jancarza.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na późną jesień 2023 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości