• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Oferował wynajem fikcyjnych mieszkań i brał zaliczki. Policjanci zatrzymali oszusta

28 czerwca 2023, 09:40, Marcin Kluwak
fot. Lubuska policja
Policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali 34-latka, który na portalach społecznościowych i aukcyjnych oferował wynajem mieszkań. Po wpłaceniu zaliczek kontakt z mężczyzną się urywał, a poszkodowane osoby nie mogły odzyskać pieniędzy czy zamieszkać w oferowanym do wynajmu mieszkaniu. Oszustowi grozi do 8 lat więzienia.

Trwające właśnie wakacje, to czas wyjazdów i szukania zakwaterowania w pensjonatach, hotelach, czy prywatnych mieszalniach. Pamiętajmy, aby płacąc zaliczkę za pokój, czy pensjonat dokładnie sprawdzić ofertę, tak aby nie dać się oszukać.

Niestety oszustów, którzy oferują fikcyjne mieszkania na wynajem, nie brakuje. Policjantom ze Strzelec Krajeńskich udało się zatrzymać 34-letniego mężczyznę, który na portalach społecznościowych i aukcyjnych wystawiał fałszywe oferty wynajmu mieszkań.

- Poszkodowane osoby po wpłaceniu zaliczek traciły kontakt z mężczyzną. Mimo że w sprawie nie było zbyt obszernego materiału dowodowego, skrupulatna i skuteczna praca operacyjna pozwoliła przedstawić zatrzymanemu mężczyźnie cztery zarzuty dotyczące oszustw – komentuje Tomasz Bartos, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Zatrzymanemu 34-latkowi grozi do 8 lat więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do Sądu Rejonowego w Strzelcach Krajeńskich.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości