• Jutro 14°/5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 0

Bartosz Zmarzlik idzie po kolejne złoto

26 czerwca 2023, 09:41, Marcin Kluwak
Wyścig finałowy sobotniego Speedway Grand Prix, który odbył się na stadionie gorzowskiej Stali, na pewno zostanie zapisany na kartach historii. Zwycięstwo byłego zawodnika Stali Gorzów, Bartosza Zmarzlika umożliwiło mu ponownie odskoczyć rywalom w walce o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata.

Każda odsłona tego emocjonującego finału dostarczyła kibicom ogromnej dawki wrażeń. Prawdziwym wisienką na torcie w ostatnim biegu był niesamowity występ Bartosza Zmarzlika, który wyprzedził prowadzącego Duńczyka Leona Madsena, a na trzecim miejscu linię mety przekroczył Fredrik Lindgren.

Zmarzlik idzie po kolejne złoto

Bartosz Zmarzlik, reprezentujący Polskę, zgromadził dotychczas 90 punktów i prowadzi w tegorocznej rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Na drugim miejscu znajduje się Jack Holder z wynikiem 69 punktów, a trzeci jest Fredrik Lindgren oraz czwarty Jason Doyle, oboje mają po 68 punktów.

Pozostali polscy zawodnicy w Gorzowie zajęli następujące pozycje: Maciej Janowski zajął siódme miejsce, a w klasyfikacji generalnej ma na swoim koncie 31 punktów i zajmuje jedenaste miejsce. Na dwunastej pozycji plasuje się Patryk Dudek, który do tej pory zdobył 28 punktów, co daje mu czternaste miejsce. Szymon Woźniak, żużlowiec Stali Gorzów, który otrzymał dziką kartę do udziału w tych zawodach, zajął szesnaste miejsce w turnieju.