Wiadomości

Z Gorzowa łatwiej nad morze! Dodatkowy pas ruchu na węźle Klucz

23 czerwca 2023, 20:35, Marcin Kluwak
foto: Mateusz Grzeszczuk/GDDKiA
Zmieniła się organizacja ruchu na ważnym węźle obwodnicy Szczecina, gdzie krzyżują się droga ekspresowa S3 i autostrada A6. Drogowcy usprawnili wjazdu na obwodnicę z drogi ekspresowej S3, co ułatwi podróżującym dotarcie nad morze. To rozwiązanie będzie obowiązywać przez cały okres wakacyjny.

W trakcie wakacji przewidywane jest zwiększenie przepustowości na zmodernizowanym węźle Klucz, gdzie łączą się drogi S3 i A6. Z autostrady A6 będzie można zjechać na drogę S3 w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego korzystając z dwóch pasów ruchu. Na autostradę A6 będzie moża wjechać z dwóch pasów z kierunku Gorzów Wielkopolski - Świnoujście/Gdańsk, a także zjechać w kierunku naszego miasta, jadąc znad morza.

Na razie te zmiany obowiązywać będą wyłącznie w okresie letnich wakacji, kiedy to ruch na drodze S3 wzrasta prawie trzykrotnie. Drogowcy mają nadzieję, że wprowadzenie tych zmian przyczyni się do zmniejszenia korków zarówno na drodze S3, jak i na drogach wzdłuż wybrzeża.

W czwartek wprowadzono tymczasową organizację ruchu na węźle Klucz od strony południowej. Kierowcy jadący drogą S3 z Gorzowa Wielkopolskiego będą mogli teraz bezpośrednio z prawego pasa ruchu zjechać na autostradę A6 w kierunku Świnoujścia i Gdańska. Wprowadzanie zmian dla kierunku do Gorzowa Wielkopolskiego ma być wprowadzone najpóźniej w piątek - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości